Hayvan yetiştiricilerine eğitim

0
374
Hayvan yetiştiricilerine eğitim

Hayvan yetiştiricilerine eğitim

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünce Merkez İlçeye bağlı Yeşilyurt beldesi hayvan üreticilerinden gelen istek doğrultusunda Yeşilyurt belediyesi toplantı salonunda “ Yem Bitkileri üretimi ve Süt Sığırcılığı” eğitimi 36 kişinin katılımı ile tamamlandı.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünce Merkez İlçeye bağlı Yeşilyurt beldesi hayvan üreticilerinden gelen istek doğrultusunda Yeşilyurt belediyesi toplantı salonunda “ Yem Bitkileri üretimi ve Süt Sığırcılığı” eğitimi 36 kişinin katılımı ile tamamlandı. 24 Şubatta başlatılan eğitim çalışmaları 28 şubatta sonlandırıldı. Hayvan üreticilerimizin yoğun ilgi gösterdiği kurs da öncelikli olarak “Yem Bitkileri Üretimi” konularında ayrıntılı bilgiler verildi.

Müdürlüğümüzün Eğitim ve Yayım Programı kapsamında düzenlenen eğitimde hayvanların beslenmesi amacı ile yetiştirilebilecek yem bitkileri konusunda kuru şartlarda yetiştirilebilecek lenox, Dane Sorgum, Yem Bezelyesi , Fiğ , Triticale, Arpa ve Hayvan Şalgamı ile sulu ortamlarda yetiştirilebilecek olan silajlık Mısır, Sorgum Sudan Melezi, Tirinova, Caramba , Caramba Mix, Yonca , Hayvan Pancarı gibi bitkilerin üretimi konularında ayrıntılı bilgiler verildi. Hayvan üreticilerine Yeşilyurt, Bayır ve Salih Paşalardaki İl Müdürlüğümüzün kurduğu demonstrasyon sahaları gezdirildi. Ayrıca Süt sığırcılığı konularında da rasyon hazırlama ,ahır ve barınaklar, meme sağlığı gibi konularda ayrıntılı bilgiler verildi. Yine kursa katılan üreticilerimizi Yatağan il Müdürlüğü teknik elemanlarının katılımı ile yöredeki en modern çiftliklerden birisine çiftlik gezisi düzenlendi .Gezide çiftlik Veterineri tarafından hayvan yetiştiriciliği konularında ayrıntılı bilgiler verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.