HAYVAN MEZARLIĞI İSTEDİLER…

0
593

HAYVAN MEZARLIĞI İSTEDİLER…

Hayvan hakları savunucusu İrem Sarıkaya ve arkadaşları tarafından organize edilen “Dostumun Hakkını Savunuyorum” etkinliği Ortaca Demokrasi ve Şehitler meydanında yapıldı. Sokak hayvanları için hayvan mezarlığı talep ettiler.

-“SOKAK HAYVANLARI İÇİN KIŞ HAZIRLIĞI”

Etkinliğe katılan hayvan severler projeye destek vermek amacıyla sokak hayvanları için kuru ve yaş mama getirdiler.

Etkinliği düzenleyen İrem Sarıkaya, amaçlarının yaklaşan kış ayları öncesinde sokak hayvanları için barınaklara kış hazırlığı yaptıklarını söyledi.

Destek olan herkese teşekkür eden Sarıkaya, “Bu bağışlarınız barınaklara gidecek ve belli bir miktarı sokak hayvanlarına dağıtılacak. Devamlı olarak Dostumuzun Hakkını Savunacak ve yardım edeceğiz. Ne gerekiyorsa yetmeye çalışacağız” dedi.

-“BİRAZ EMPATİ YAPALIM”

Hayatı sevmenin hayvanları sevmekle başladığını kaydeden İrem Sarıkaya, yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Biz değişelim ki dünya değişsin. Sessiz dostlarımızın sesi, hatta çığlığı olabilmek için buradayız. Aslında herkesin sorunu temelde aynı, herkes bu dünyayı fazla kişisel algılıyor. Sokakları kendine ait sananlar şuan ikiye bölünmüş durumda, hayvan severler ve sevmeyenler. Tam da bunlar yüzünden dostlarımızın sıcak havalarda asfaltta patileri yandı, araba çarptığında ambulanslar gelmedi oracıkta can verdiler. Ve hiç kimse empati yapmadı, ama biz artık herkesi empatiye davet ediyoruz. Tamam sevmeyin ama zararda vermeyin diyoruz. Biz artık bu kötü gidişata yön vermeye geliyoruz, susmuyoruz, göz yumanlardan olmuyoruz”

-“ORTACA BELEDİYESİNDEN HAYVAN MEZARLIĞI İSTİYORUZ”

Ortaca’ya sokak hayvanları için hayvan mezarlığı taleplerinin olduğunu dile getiren Sarıkaya, “Her canlının ölüsüne saygı duymak, değer vermek bizim en başlıca görevimiz. Ama görüyoruz ki bugün ölen hayvanlar ya çöpe atılıyor ya da yolda arabayla üstünden geçilmeye devam ediliyor. Belediyemizden hayvan mezarlığı istiyoruz. Çünkü her can son yolculuğuna uğurlanacak kadar değerli” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.