HAYTAP “Kedi evini” örnek gösterdi

0
605
HAYTAP “Kedi evini” örnek gösterdi

HAYTAP “Kedi evini” örnek gösterdi

HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) Muğla temsilcisi ve Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) başkanı Türkan Dağdelen “Kedi evimizde yaklaşık 160-170 kedi yaşıyor. Bunların çoğu engelli hayvanlar. Çok sayıda kör kedimiz var. Bunların dışında üç ayaklı tek gözlü, tamamen gözleri kör, sağır olanlar var. Burada gördüğünüz suyu da tamamen kör kediler için yaptık. Onlar ne yazık ki su bulmakta zorlanıyor. Biz ne kadar da her köşeye su koysak orada kirleniyor veya bazen personel unutuyor.  Bazı kediler de o suları engellerinden dolayı bulamıyorlar. Böyle bir proje düşündük çok da güzel oldu. Örnek bir proje. Şimdi ne kadar kör kedi varsa suyun sesine gelerek sularını içebiliyorlar. Bu proje benim kendi projemdi. Sağolsun Ortaca belediyesi de destek verdi. Çok olumlu bir proje olduğunu söylediler. Buradan Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’e katkılarından ve bize verdiği desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Kendisi sokak hayvanları konusunda çok duyarlıdır. Onlar için istediğimiz her konuda destek olmuş ve hiç bir zaman bizi geri çevirmemiştir” dedi.

Dağdelen “Bu proje de HAYTAP tarafından örnek proje olarak seçildi. Burası da genişliğiyle ayrıntılarıyla düşünülmüş ve yapılmış tek kedi evi. Bu projenin hayata geçmesinde Ortaca Belediyesi’nin katkıları çok büyük. Bunun için de belediyeye çok teşekkür ederim Umarım diğer belediyeler de bu gibi ferah mekanlar yapılır. Çünkü bir çok yerde kedicikler küçücük kümes gibi yerlere tıkılıyor. Ne yazık ki bir çok barınağın gönüllüsü de yok. Oralarda hayvancıklar pislik içinde yaşamlarını sürdürüyor. Oysa böyle bir yeri yapmak çok bir para değil ve çok rahatlıkla yapılabilir” diye konuştu.

Belediye Başkanı Hasan Karaçelik yaptığı açıklamada “Hayvan Hakları Federasyonu’yla yaptığımız iş birliği sonucu kedilerin de çok rahat barınabileceği bir alan yaratmış olduk. Burada kediler çok mutlular. Bizim verdiğimiz destekler var ama Türkan hanıma çok teşekkür ederim. Bizi en azından teşvik ediyor ve yönlendiriyor. Onların emeği ve katkısı burada inkar edilemez. Biz de kendisine bu hayvanların rahat etmesi için destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Ömer Kundakçı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.