HAYDOS Başkanı Dağdelen; “Sayın Cumhurbaşkanımız sesimizi duyun artık”

0
308

HAYDOS Başkanı Dağdelen;

“Sayın Cumhurbaşkanımız sesimizi duyun artık”

Ortaca Hayvan Dostları Derneği başkanı Türkan Dağdelen, sokak hayvanlarına yönelik yapılan hak ihlali ve uygulanan şiddete yönelik yasayı beklediklerini söyledi.

Sosyal medya hesabından yaptığı çağrıyla sesini Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a duyurmaya çalışan Dağdelen, “ağır cezalar çıkmazsa hayvanlara ve çocuklara yapılan tecavüzler, işkenceler, katliamlar son bulmaz. Ortaca’da sokak hayvanlarına yapılan vahşet ne ilk ne de son olur” dedi.

Hayvan Dostları Derneği başkanı Türkan Dağdelen, mektubunda; “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan, lütfen bizim sesimizi duyun artık. Bir hayvan sever olarak, bir anne, bir baba olarak, hayvanlara ve çocuklara yapılan tecavüzlere, işkencelere, katliamlara, artık tahammülümüz kalmadı. Bizler her gün ölüyoruz sayın Cumhurbaşkanım. Siz her gün ölmek ne demek biliyor musunuz?

Devlet Hava Meydanlarında, (Dalaman) özel bir şirkette, güvenlik görevlisi olarak çalışan ve apron giriş kartı olan bir şahıs, Ortaca otogarının göbeğinde zavallı, savunmasız, köpeği bıçakla, delik deşik ederek öldürüyor, ikincisini yaralıyor.

Hayvanlara karşı yapılan şiddetin cezası malum, senelerdir hayvan hakları ihlali ve hayvanlara uygulanan şiddete gelecek yasayı bekliyoruz.

Artık bu yasa çıksın. Sayın cumhurbaşkanımız, artık çıksın bu yasa..” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.