HAYDOS Başkanı Dağdelen Hamburg’a eyleme gitti

0
100

HAYDOS Başkanı Dağdelen Hamburg’a eyleme gitti

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, tası tarağı toplayıp yol arkadaşlarına destek için Almanya/Hamburg’a eyleme gitti.

HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında şunları söyledi; “Ülkemizde ve diğer tüm dünya ülkelerinde, sadece ucuz bir prosedür olduğu için temizlik, kişisel bakım, kozmetik, ilaç gibi birçok ürün hayvanlar üzerinde test ediliyor. Kedi, köpek, maymun ve kemirgenler başta olmak üzere her yıl dünyada 100 milyondan fazla hayvan laboratuvarlarda öldürülüyor. Hayvan deneylerinden geçmiş herhangi bir ürün, onaylansa bile insan doku örneklerinden oluşan bir testten daha geçirilmek zorunda. Ve hayvan deneylerinden zararsız onayı ile geçen ürünlerin %92’si insan doku örneklerinde yapılan testlerde başarısız oluyor. Bu gösteriyor ki hayvan deneyleri zulmü, aslında hiçbir işe de yaramıyor.  Sadece ucuz olduğu için boykot etmediğimiz birçok marka bunu yapmaya devam ediyor. Bu laboratuvarlarda yanlışlıkla şampuanınızı yutarsanız zararı olup olmayacağını denemek için köpeklere litrelerce şampuan içiriliyor, kedilerin deney sonrası dikilecek olan gözlerine bakım kremleri enjekte ediliyor, kemirgenlerin tüm vücutları iflas edene kadar bedenleri üzerinde reaksiyon testleri uygulanıyor. Bu vahşeti yapan markalar elbette, eğer yaşarlarsa deney sonrası hayatta kalan hayvanları da öldürüyorlar. İnsanlar küçücük bir internet araştırması ile hangi markanın hayvan deneyi yaptığını öğrenip o markaları boykot etmedikçe bu zulüm asla bitmeyecek. Ülkemizde artık en küçük süpermarketlerde bile hayvan deneyi yapmayan kişisel bakım ve temizlik ürünlerinin hemen hepsini bulmak mümkün. Üstelik hayvan deneyi yapan markalara yapılan boykot sayesinde geçtiğimiz yıllarda birçok marka bu zulme ortak olmayı bıraktığını açıkladı. Kişisel bakımınızı işkenceye uğramış, çığlıklar içinde can vermiş birilerinin hayatı üzerine kurmak, bile bile bu markaların destekçiliğini yapmak; bu vahşete bizzat destek olmak demektir.

Avrupa’nın, en modern, çağdaş, ülkelerinden biri olan, Almanya/Hamburg/Mienenbuttel’deki LPT Farmakoloji ve Toksikoloji Laboratuvarı’nda hayvanlar üzerinde vahşi deneylerin yapıldığını ortaya koyan, insanlık dışı görüntüler ortaya çıktı, bugün Almanya’da 700 kadar deney laboratuvarları vardır. Her yıl sistematik olarak 3 milyon hayvan deney için masaya yatılıyor, olay sadece deneyle kalmıyor, hayvanlar çalışanların şiddetine maruz kalıyor, daracık kafeslerde tutulur, eğitimsiz işçiler tarafından günde defalarca ilaç verilir verilen ilaçlar yüzünden vücutların da yaralar oluşur, kan revan içinde yaşarlar bütün bu işkence sonu ölenler ölür, ölmeyenler ise öldürülür.

Bizde HAYDOS olarak yol arkadaşlarımıza destek vermek için 16 kasım 2019 da Hambur’da LPT laboratuvarların kapatılması için eyleme destek verdik. Avrupa’nın her yerinden gelen insanlarla beraber yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.