Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok!

0
348
Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok!

Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok!

FullSizeRender

 

Dalyan Turizm Seyahat Acentaları Birliği (DATSAB) ve Ortaca Dalyan Turizm Derneği (OR-DAL) tarafından engelliler haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

 

Denizli İbrahim Cengiz Özel Eğitim Meslek Lisesi’nde eğitim-öğretim gören 20 öğrenci ile öğretmenleri DATSAB ve OR-DAL’ın davetlisi olarak tarihi ve doğal güzellikleriyle dolu Dalyan’da misafir edildiler.

Denizli İbrahim Cengiz Özel Eğitim Meslek Lisesi öğrencilerive öğretmenler yapılan program çerçevesinde Dalyan kanalında ve Köyceğiz gölünde tekne turuna katıldılar. Çamur banyoları, kaya mezarları, Dünyaca ünlü İztuzu Plajına giden öğrenciler ve carettacarettalarhakkındada bilgilendirildi.

DATSAB Dönem sözcüsü Önder Dombaycı, DATSAB ve OR-DAL olarak yöre turizmini en iyi seviyeye taşımakla uğraşırken üzerlerine düşen sosyal sorumlulukların da farkında olduklarını söyledi.

Amaçlarının sadece turizm için çalışan bir birlik olarak kalmak olmadığının altını çizen Dombaycı, “zamanla sosyal projelerin içinde yer alan ve projeler üreten bir sivil toplum kuruluşu da olabilmeyi hedefliyoruz. Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” dedi.

Önder Dombaycı “Unutmalıyım ki engellerin aşılmadığı bir ülkede mutluluk olmaz, mutluluğun olmadığı yerde de yapmak istediğiniz hiçbir şey başarıya ulaşmaz. Onun için biz Engelliler Haftası nedeniyle Dalyan’a hiç gelememiş ve gelme şansı olmayan 20 öğrenciyi öğretmenlerinin de sayesinde burada misafir ettik. Hepimiz engelli adayıyız. Hep birlikte engelleri aşacağız.” İfadelerini kullandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.