Havalimanlarında Sağlık Bakanlığı hizmet verecek

0
435
Havalimanlarında Sağlık Bakanlığı hizmet verecek

Havalimanlarında Sağlık Bakanlığı hizmet verecek

 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) Muğla Dalaman Havalimanı Başmüdürü Yaşar Kasap tarafından yapılan yazılı açıklamada, DHMİ’nin Sağlık teşkilatı bulunmayan havalimanlarında sağlık hizmetlerinin, Sağlık Bakanlığı tarafından verileceği bildirildi.

 

 

Yaşar Kasap, bazı gazete ve internet sitelerinde “42 Havalimanında özel sağlık hizmeti durduruldu” haberi ile kamuoyunda yanlış algının oluşturulduğuna dikkat çekti.

 

DHMİ’den yapılan yazılı açıklamada, “DHMİ Genel Müdürlüğü yönetiminde bulunan Havalimanlarında, kuruluşun yapmış olduğu ihale sonucunda kazanan özel şirket tarafından verilen sağlık hizmetleri, Danıştay’da açılan bir davada “Sağlık hizmetlerinin kamu eliyle yürütülmesi gerektiği“ belirtilerek; özel sektörden hizmet alımı suretiyle sağlık hizmeti verilmesi uygulaması durdurulmuştur. Bunun üzerine; DHMİ ile Sağlık Bakanlığının görüşmeleri sonucunda, Havalimanlarında sağlık hizmetlerinde her hangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermeden, bahse konu hizmetlerin Sağlık Bakanlığı 112 Acil Yardım Baştabiplikleri marifetiyle verilmesi sağlanmıştır. Havalimanlarında her hangi bir sağlık hizmeti eksikliği söz konusu olmayıp, bundan böyle DHMİ’nin sağlık teşkilatı bulunmayan tüm havalimanlarında sağlık hizmetleri Sağlık Bakanlığı tarafından verilecektir” görüşlerine yer verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.