Havacı asker oldular havalarını attılar

0
1075
Havacı asker oldular havalarını attılar

Havacı asker oldular havalarını attılar

OMR_0280 OMR_0289

Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında 19 engelli genç, “Temsili Askerlik Uygulaması” ile bir günlüğüne askerlik heyecanı yaşadı.

 

Dalaman’da, Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında temsili olarak bir gün askerlik yapan “özel tertip” erlerin yemin töreni Dalaman Hava Meydan Komutanlığı’nda yapıldı.

Engelliler, Hava Meydan Komutanlığında ilk olarak temel eğitim aldılar ve komutanları ile yürüyüş yaptılar. Tören salonunda yerini alan askerler, Türk bayrağı ve silahların bulunduğu platforma el basarak yemin etti. Aileler yemin sırasında duygulu anlar yaşadı.

Törende konuşan Dalaman Garnizon Komutanı Mu. Hv. Alb. Murat Selçuk Çol, yemin eden engelli gençlerin gerçek birer asker olduğunu söyledi.

Fazla söze gerek olmadığını ifade eden Çol, “Bu çocukların gözlerine bakın. Hepsi gerçek birer asker. Teskereleri gerçek. Onların mutluluğu ile bizlerde mutlu oluyoruz” dedi.

Coşku Özel Eğitim Merkezi Müdürü Eylem Tan, engelli öğrenciler ve aileleri de gösterilen ilgiden ve yaşatılan onurdan dolayı mutlu olduklarını ifade ettiler.

Törenin ardından yemin eden askerlere teskereleri komutanları tarafından verilirken, ailelerine de ikramda bulunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.