HATAYI BABASI DA YAPSA, “KIRMIZI DÜDÜK”

0
569

HATAYI BABASI DA YAPSA, “KIRMIZI DÜDÜK”

Hatalı sürücüye “Kırmızı Düdük” kampanyası Muğla ve ilçelerinde düzenlenen kampanyalarla başladı.

Kurban Bayramı ve tatil yoğunluğu nedeniyle yollarda oluşabilecek trafik kazalarının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilde başlattığı, “Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük” kampanyası kapsamında Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri ilçenin çeşitli yerlerinde araçları durdurarak sürücüleri uyardı.

Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amiri Komiser Yardımcısı Mehmet Kazık ve trafik ekipleri yollarda kontrol ettikleri araç içerisinde bulunan çocuklara çikolata, çiçek, kırmızı düdük ve broşür verdi.

Ortaca İlçe Emniyet Müdürü Cemil Emre Süel, vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak için yapılan rutin trafik uygulamalarının bayram yoğunluğu nedeniyle daha da artırdıklarını söyledi.

Cemil Emre Süel, “tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyor, kazasız belasız aileleriyle birlikte geçirmelerini diliyoruz” dedi.

Polis amcalarından “Kırmızı Düdük” alan çocuklar, “trafikte kural ihlaline geçit yok, hatayı babamız da yapsa, ‘Kırmızı Düdük’ çalarız” dediler.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.