Hastanede skandal! Cenazeler karıştı

0
350
Hastanede skandal!  Cenazeler karıştı

Hastanede skandal!

Cenazeler karıştı

 

Geçirdiği rahatsızlık sonucu tedavi gördüğü İzmir’deki Özel bir hastanede hayatını kaybeden Halit Çalış’ın cenazesi yanlışlıkla başka bir aileye verildi.

 

-Evrak eksik cenazeyi getirin

Hastane morgundan 85 yaşında vefat eden babası Halil Yılmaz’ın cenazesini almaya giden Gülümser Ertaç, teslim aldığı tabuttan başka bir cenaze çıkınca şoke oldu.

 

Bu arada, Çalış ailesi de hastane morgundan aldıkları Halit Çalış’ın cenazesini toprağa vermek üzere Dalaman’a getirmek için cenaze aracı ile yola çıktı.

Hastane yetkilileri tarafından “evraklarınız eksik, cenazeyi geri getirin” denilerek telefonla aranan Halit Çalış’ın yakınları cenazeyi tekrar İzmir’e hastaneye götürdü.

 

Yapılan incelemede cenazelerin karıştığının anlaşıldı. Yanlışlık düzeltilerek cenazeler yakınlarına teslim edildi. Halit Çalış’ın cenazesi yakınları tarafından hastane morgundan alınarak Dalaman Atakent mahallesindeki evine getirildi.

Çalış’ın cenazesi burada kılınan cenaze namazının ardından Eskiyurt mezarlığında toprağa verildi.

Halit Çalış’ın yaklaşık 1 hafta önce kalp ameliyatı için hastaneye yattığı, ameliyat sonrası hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

-Aile şikayetçi

Babası Halil Yılmaz’ın cenazesinin başka bir aile tarafından toprağa verilmek üzere Dalaman’a götürüldüğünü öğrenen Gülümser Ertaç, “Acımızın üzerine bu yaşananlar utanç verici. Bu nasıl dikkatsizlik. Sorumlulardan şikayetçi olacağım” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.