Hastane “acil” müdahale bekliyor

2
1079
Hastane “acil” müdahale bekliyor

Hastane “acil” müdahale bekliyor

 

Dalaman Devlet Hastanesinde yaşanan doktor sıkıntısı vatandaşları canından bezdirdi. Hastanenin Acil servisinde görevli 5 doktordan 3’ü rapor aldı. Doktor eksikliğinden dolayı Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Şirin Atasoy Tekin’in zaman zaman acil serviste görev yaptığı öğrenildi.

SÜLEYMAN KILINÇ ÜMİT AYRANCI

 

Dalaman Devlet Hastanesinin acil servisinde ve bazı polikliniklerde doktor olmadığını iddia eden vatandaşlar, yetkililerden doktor eksiğinin giderilmesini istedi.

Kızı hastalandığı için sabah 4’te hastaneye gelen Ümit Ayrancı, yaptığı açıklamada, hastanede doktor olmadığını ve hizmet alamadıklarını iddia etti.

İki gün üst üste hastaneye geldiğinde acil serviste aynı doktorun nöbetçi olduğunu gördüğünü anlatan Ayrancı, “Burasının sadece adı hastane. Hastanenin sağlık ocağından farkı kalmamış. Vatandaş isyan etmek üzere. Ben 24 saattir hastanedeyim. Burada daha uzun kalanlar ne yapsın” dedi.

Eşini tedavi için hastaneye getiren Süleyman Kılınç, büyük bir vaka olsa hastanede müdahale edecek doktor olmadığını, sadece bir cerrahın görev yaptığını ileri sürdü.

Dalaman Devlet Hastanesi’nde doktor sıkıntısı olduğu için tedavi için Fethiye ve Ortaca ilçelerine gitmek zorunda kaldıklarını ifade eden Kılınç, “Sağlık Bakanlığı’ndan bir an önce sorunu çözmesini istiyoruz. Biz hasta olduğumuzda Fethiye ya da Ortaca’ya gitmek istemiyoruz. Hastanemiz çok güzel ama doktor eksiği var. Bir an önce hastanemize doktor istiyoruz” diye konuştu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Muğla Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Rıza Murat Himoğlu ise şunları söyledi:

“Dalaman Devlet Hastanesi acil servisinde görev yapan 5 hekimimizden 3’ü hastalandıkları gerekçesiyle rapor aldığı için bir sıkıntı var. Buradaki sorunu da çevre ilçelerden doktor takviyesi yaparak gidermeye çalışıyoruz. Görevli 3 hekimin aynı anda rapor almasını da inceliyoruz.”

2 YORUMLAR

  1. ÖZVERİ İLE ÇALIŞAN SAĞLIKCI EMEKCİLERİNE SAYĞIMIZ SONSUZ … AYNI ANDA ÜÇ DOKTOR BİRDEN RAPOR ALIYOR DA BAŞHEKİM NÖBET TUTUYORSA DURUM DAHA DA VAHİM YAŞADIĞIMIZ GÜZEL İLÇEMİZDE YILLARCA HASTAHANE , ADLİYE SORUNUNU ÇÖZEMEYEN ZAVALLI DURUMUNDAYIZ YAŞAM İÇİN ÖNEMLİ OLAN HASTAHANEYE ADALET SAĞLANAN ADLİYEYE SAHİP ÇIKAMAZSAN , SENİ KİM TINLAR BÜTÜN BU SORUNLARI BİLİP DE İNAT İLE TAKIM TUTAR GİBİ SORUMLULARI KORUR GİBİ YAPMAKLA EN ÇOK ZARAR GÖREN HALKTIR ARTIK BU HASTALIKTAN KURTULUN YAŞADIĞIN İLÇENDE ÇIKAR UĞRUNA KÖPEĞİN BİLE SÜRÜLÜYORDA SEN İNANDIĞIN OY VERDİĞİN PARTİN OLUNCA KARŞI ÇIKMAZ SES ÇIKARMAZSAN ÖLÜNCEYE KADAR SUS

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.