HASAN ÖZYER’DEN GÖCEK TÜNELİ VE 2B AÇIKLAMASI

0
462
HASAN ÖZYER’DEN GÖCEK TÜNELİ VE 2B AÇIKLAMASI

HASAN ÖZYER’DEN GÖCEK TÜNELİ VE 2B AÇIKLAMASI

 

Ak Parti Muğla Milletvekili Adayı Hasan Özyer seçimlere sayılı günler kala, ilçelerdeki son turlarını sürdürüyor. Köyceğiz ve Dalaman’ın Mahallelerinde seçim çalışması yapan Hasan Özyer, Göcek Tüneli ve 2/B konusu hakkında da açıklamalarda bulundu.

 

Seçim dönemi boyunca Bakanlar Veysel Eroğlu, Nihat Zeybekci, Mevlüt Çavuşoğlu’nu ağırlayan Muğla’da, milletvekili adayları da mahallelerdeki çalışmalarını sürdürüyor. Milletvekili Adayı Hasan Özyer bu hafta pazartesi ve Salı günü Fethiye’de seçim çalışması yaparken, Çarşamba günü de Köyceğiz ve Dalaman’da mahalle ziyaretlerinde bulundu. Köyceğiz’de Pınar, Zeytinalanı, Hamit, Zaferler, Döğüşbelen mahallerinde ardından Dalaman’ın Kapıkargın, Şerefler, Kargınkürü ve Gürköy mahallellerini ziyaret eden Hasan Özyer, sorunları kolay çözmek için güçlü bir destek istedi.

“Göcek Tüneli ücretsiz olması konusunu takip edeceğiz”

Özyer, Göcek Tüneli ile ilgilide açıklamalarda bulunarak, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Göcek Tüneli ücretsiz olacak sözüyle rahatladıklarını belirtti. Hasan Özyer “Göcek tünelini yaptığımız dönemlerde, Karayollarının araçları akaryakıtsızlıktan çalışamıyordu. Turizm Bakanlığı’ndan para çıkartırdım. Öyle çalışma yapardık. Ambulanslar akaryakıt parası almadan hasta taşımazdı. Türkiye’nin topladığı vergilerin %89 u faize gidiyordu. Öyle bir dönemde sivil toplum örgütlerininde görüşünü alarak yap-işlet-devret modeliyle Göcek Tüneli yapıldı. Şimdi de yine hükümetimiz tarafından ikincisi açıldı. Başbakan’ımız ücretsiz olacağı sözünü verdi. Bizde tamamen ücretsiz olması için gereken girişimlerde bulunacağız. Konunun takipçisi olacağız” dedi.

“2-B konusunu Başbakan’ımıza ileteceğim”

Mahalle toplantılarında vatandaşların sorularını da yanıtlayan Hasan Özyer, 2-B arazilerinin değerlerinin yüksek olduğu konusundaki bir soru üzerine konuyu yeniden Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ileteceğini söyledi.

Özyer “Bildiğiniz gibi 2-B yıllardır süre gelen sıkıntılı bir süreçti. Hükümetimiz bu konuyu çözmek için bir girişimde bulundu. Vatandaşların bu arazilerinin tapusunu alması için emlak beyanı değerinin üstünden satışa çıkaracaktı. Ama CHP bu konuyu Anayasa Mahkemesi’ne taşıdı. Anayasa mahkemesinin kararı üzerine rayiç bedelinin belirlenmesine karar verildi. Belirlenen fiyatlar bazı yerlerde uygunken, bazı yerlerde uygun olmadığı görülüyor. Vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu yerlerini aldı. Fakat hala sıkıntılı olan yerler var. Sayın Başbakanımız Muğla’ya geldiğinde bu konuyu görüştük. Kendisi bir dosya hazırlamamızı istedi. Bizde bir dosya ile kendisine aktarıp bu konudaki görüşlerimizi ileteceğiz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.