0
526

Harçlıklarını sokak hayvanlarıyla paylaştılar


Hayvan Dostları Derneği ile Özalp Koleji arasında “1 lira harçlık sokak hayvanlarına” sosyal sorumluluk projesi başlatıldı.

Özalp Kolejinin çeşitli sınıflarının öğrencilerinden oluşan 100 kişilik grup getirdikleri yiyecekleri Dalaman Bülüşlü mevkisindeki HAYDOS Bakım ve Merkezinde yaşayan sokak hayvanlarına verdi.

Öğrenciler, barınağı ziyaret etmekten mutluluk duyduklarını söylediler.

Projeye destek veren öğretmenler ise, okulda verilen eğitimin yanı sıra çocukların barınakları ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde görmesinin daha da bilinçli olmasını sağladıklarını ifade ettilr.

Hayvan Dostları Derneği Başkanı Türkan Dağdelen, “okullarda başlatılan bu projeye idareciler ve öğrencilerden büyük destek gördük. Öğrencilerimiz yaklaşık 700 köpek ve 130 kedinin yaşadığı HAYDOS bakım evini ziyaret ederek burada yapılan çalışmaları yerinde görüyorlar. Harçlıklarından ayırdıkları 1 lira ile de yiyecek alarak onların beslenmelerine katkı sağlıyorlar. Burada amacımız öğrencilerin sokak hayvanlarına karşı duyarlı davranmaları konusunda bilinç oluşturmak. Öğrencilerimiz buraya gelirken evlerinden ekmek getirdiler. Okullarda topladıkları harçlıklarıyla mama alarak destek oluyorlar. Biz sadece belirli gün ve haftalarda insanların burayı ziyaret etmelerini istemiyoruz. Burada her daim canlıların yaşadığını unutmasınlar ve bizlere yardımcı olsunlar” dedi.

Dağdelen, hayvan ve doğa sevgisinin ilk önce çocuklara aşılanması gerektiğinin önemli olduğunu da dile getirerek bu kapsamda okullarda öğretmen ve idarecilerle işbirliği içerisinde seminerler düzenlediklerini ifade etti.

Güngör Çoban-Melahat Kanbur

 

 

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.