Haksız Kazanç Elde Eden 5 Kişi Yakalandı

0
438
Haksız Kazanç Elde Eden 5 Kişi Yakalandı

Haksız Kazanç Elde Eden 5 Kişi Yakalandı

 

Ula ilçesi Akyaka mahallesinde Akyaka Jandarma ekiplerinin iki otele gerçekleştirdikleri operasyonda engelliler için bastırılan dergileri satarak haksız kazanç elde eden üçü erkek 5 kişiyi gözaltına aldı.
Edinilen bilgiye göre, Down Sendromu hastalar için bastırılan dergileri herhangi bir satış izni almadan 1,5 TL’ye alarak 4,5 TL’den sattıkları ihbarını alan Akyaka Jandarma ekipleri şüphelilerin kaldıkları iki otel ve araçta arama yaptı. Yapılan aramada R.Ş., M.S.K., G.Y., N.I ve yaşı küçük bir genç yakalandı. Araçta ve otel odalarında Bin adet dergi, 50 gram esrar ve esrar içiminde kullanılan 3 adet Bong adı verilen apart ele geçirildi. Esrarı dergi satışı yaptıkları ileri sürülen 3 erkeğin içtiği öğrenilirken, 5 kişi hakkında adli işlem başlatıldı.
Şüphelilerin yapılan GBT sorgulamasında R.Ş. M.S.K. ve G.Y isimli kadının araması bulunduğu belirlendi. Esrar maddesi bulundurduğu ileri sürülen R.Ş. isimli şüpheli adli makamlarca, dört kişi ise jandarmadaki sorgulamalarının ardından serbest bırakıldı.
İzinsiz dergi sattıkları tespit edilen şüpheliler hakkında Maliye tarafından 8 bin TL ceza kesildi.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.