Haberimiz ses getirdi…

0
1298

Haberimiz ses getirdi…

Dalaman Sarsala Spor Kulübü Rafting takımının Dalaman çayında yaptığı antrenmanlarda soyunma kabini olarak artık servis minibüsünü soyunma kabini olarak kullanmayacak.

,

 

Haziran ayında Tunceli’de yapılacak olan Rafting Dünya Kupası Şampiyonasına, kısıtlı imkanlarla hazırlanan Dalaman Sarsala Spor Kulübü Rafting takımı sporcularının yaptığı çağrıya Muğla Valiliği ve Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir sessiz kalmadı.

Vali ve Milletvekilinin girişimleri ile sporcuların en büyük ihtiyacı olan konteyner Dalaman çayı Atatürk köprüsü mevkiindeki antrenman alanına yerleştirildi. Ayrıca yardımseverler tarafından da sporculara malzeme desteğinde bulunuldu.

 

Sporcular, konteynerde kendi elleriyle temizlik yaptılar. Malzemelerini daha güvenli depolama alanına kavuştular.

Dalaman Sarsala Spor Kulübü Rafting takımı, geçtiğimiz aylarda Van ve Kahramanmaraş’ta yapılan Türkiye Şampiyonasında emanet olarak kullandıkları malzemelerle şampiyon olmuştu.

Rafting Sporcusu Erkan Yılmaz, “Dünya şampiyonasına hazırlıklarımız tüm hızıyla devam etmekte. Sizlerle yaptığımız röportajda konteynerimizin olmadığını söylemiştik. Sayenizde sesimiz yetkili makamlara ulaştı. Büyüklerimiz destek oldular ve konteynerimiz 3-4 gün öncesinde bize ulaştı. Kıyafetlerimizi giymede, çıkarmada sorun yaşıyorduk. Soğukta, yağmurda çalışmalarımız zor oluyordu. Bizim için çok iyi oldu, sporcu arkadaşlarım adına emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Dalaman Sarsala Spor Kulübü Başkanı Saniye Uyar Kırık, Haziran ayında yapılacak olan Rafting Dünya kupası şampiyonasına en iyi şekilde hazırlanmaya çalıştıklarını söyledi.

Çalışmalar yapılırken bazı zorlukları da yaşadıklarını dile getiren Saniye Uyar Kırık, ”Konteynır ve malzeme eksikliğimiz vardı. Yapılan haber sayesinde sesimiz duyuldu. Muğla Milletvekilimiz sayın Mehmet Yavuz Demir’e, Muğla Valimiz sayın Esengül Civelek hanıma teşekkür ediyoruz. Çocuklarımız konteynır geldikten sonra daha iyi motive oldular. Çok mutlu oldular. Şu an da malzeme eksiğimiz yok. Konteynerimiz de geldi. İl dışından ve Dalaman’dan, Ortaca’dan bize destek olan bütün esnaflarımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.