Ana Sayfa Gündem Gürleyk’te İncir Festivali

Gürleyk’te İncir Festivali

0
554
Gürleyk'te İncir Festivali

Gürleyk’te İncir Festivali

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Dalaman Belediyesi tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen organizasyonda Dalaman’a bağlı Gürleyk Mahallesi’nde Adem Kazan Halk Müziği konseri verdi.

Ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Ekibi Beş Yıldızlı Rezalet adlı oyunu sahneledi. Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz bu organizasyonun bundan sonra her yıl aynı tarihte Gürleyk İncir Festivali olarak yapılacağını söyledi.
Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz Dalaman’da sürekli yeniliklere, sosyal ve kültürel faaliyetlere imza atmaya devam ediyor. Dalaman’da bir taraftan yollarda parklarda ve bahçelerde hizmetler devam ederken bir taraftan da sosyal ve kültürel faaliyetler yapılıyor. Son olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Dalaman Belediyesi tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen organizasyonda Dalaman’a bağlı Gürleyk Mahallesi’nde Adem Kazan Halk Konseri verdi. Ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Ekibi tarafından Beş yıldızlı Rezalet adlı tiyatro oyunu sahnelendi. Gürleyk Mahallesi sakinleri mahallelerinde daha önce hiç yapılmayan bü tür bir organizasyona büyük ilgi gösterdi. Etkinliğe Gürleyk Mahallesi dışında diğer mahallelerden de yüksek oranda katılım sağlandı. Düzenlenen organizasyonun sonunda Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz Halk Müziği Sanatçısı Adem Kazan’a ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Ekibi Hocası’na plaket takdim etti. Düzenlenen organizasyon ile ilgili açıklama yapan Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz “Dalaman Belediyesi olarak her zaman bu tür faaliyetlerin içerisinde olacağız. Bu etkinliği düzenlememiz de Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e Tiyatro ekibini gönderdiği için teşekkür ederim. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatçi’ye de değerli sanatçımız Adem Kazan’ı buraya kadar gönderdiği için teşekkür ederim. Gürleyk Mahallemizde bundan sonra her yıl aynı tarihte bu organizasyonu festival olarak yapacağız. Buraların inciri çok güzel olur. Bu güzel incirimizi tanıtmak için bu festivalin adını İncir Festivali yapmayı düşünüyoruz. Bundan sonra festivallerimiz ve etkinliklerimiz sadece şehir merkezinde değil tüm mahallelerimizde yapacağız. Gürleyk Mahallemize ve diğer mahallelerimize bu etkinliğimize ve bizlere gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ederim” dedi.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.