GROGİ KİMDİR, NERELİDİR, KAÇ YAŞINDADIR?

0
531

 

Türk rap ve trap müziğinin sevilen isimlerinden Grogi’nin, asıl adı Ahmet Çadır’dır. Ünlü rap sanatçısı 5 Şubat 1990 İzmir doğumludur. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu olan ünlü rap sanatçısı aynı zamanda amatör futbol antrenörlüğü yapmaktadır.

RAP MÜZİĞE BAŞLANGICI VE ALBÜMLERİ

2007 yılında rap müzik hayatına başlayan Grogi ilk solo albümü olan ‘’Dur Daha Yeni Başladık’’ı 2011 yılında underground rap dünyasına tanıtmıştır. Bu albümde 8 şarkı yer alırken Grogi 3 şarkıya klip çekmiştir. Bu şarkılar ile internet üzerinde yoğun talep gören ünlü rap sanatçısı hayran kitlesini artırmıştır.

Rap müzik yaparken kullandığı hızlı ve akılcı söylemleri ile rakiplerini bu duruma düşürdüğü için kendisine Grogi adını vermiştir. Rap çalışmalarına ilk başladığında Efgan ile beraber şarkılar söylemiştir ama ilerleyen dönemlerde ayrılmışlardır.

İLK ALBÜMLE GELEN VE DEVAM EDEN BAŞARILARI

 

İzmirli rapci ilk albümünün hemen arkasından çalışmalarına hız vererek ve hedef büyüterek bir diğer izmirli rapci Anıl Piyancı ile birlikte ” Yetenek Sizsiniz Türkiye ” yarışmasına ‘’Balerin’’ isimli şarkı ile katılmıştır. Bu yarışmada ikinci tura geçmeye hak kazanmıştır.

Buradaki yüksek performansı ve edindiği hayran kitlesi ile birlikte kendisini piyasaya iyice tanıtmıştır. Ezhel, Khontkar, Red, Anıl Piyancı, Karakuyu, Nomad ve daha birçok ünlü isimle aynı sahneyi paylamış, birlikte albüm ve konser çalışmalarına katılmıştır.

Türk rap dünyasındaki birçok ismin yer aldığı Sekiz ekibiyle rap müziğe yeni bir soluk getirmiştir. Bu ekibe Türkiye’nin yeni Cartel’i benzetmesi yapılmıştır. Bu ekiple birlikte yapılan albümde ‘’Organize Oluyoruz’’ ve ‘’Faydası Yok ‘’ şarkılarını seslendirmiştir.

Sosyal paylaşım kanalı youtubeda videoları milyonlarca kez tıklanan Grogi şarkıları listesini müzikmp3indir.com sitesinde donma takılma olmadan rahatlıkla dinleyebilir dilerseniz indirebilirsiniz. ’’Dur Daha Yeni Başladık’’,’’Yalnızlık Son Ses’’. ‘’Beklentiler’’, ‘’Bizde Böyledir’’, ‘’Uyuma’’ ‘’Metronom’’, ‘’Nereye Kadar’’ ,‘’Baymayan Bayan’’, ‘’Uçurumun Kıyısında’’ ve daha pek çok Grogi şarkısını bu platformda bulabilirsiniz. Trap müziğin başarılı temsilcisi Grogi, uzun yıllardır rap müziğe kazandırdığı solo ve düet şarkılarla adından söz ettiren Khontkhar ile bir araya gelerek ortak bir şarkıya imza attı. Sözü Grogi ve Khontkar ortaklığında, altyapıları ve aranjesi Barry Allen imzası taşıyan ‘’Gelemem’’ tüm dijital müzik platformlarında yayınlandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.