Görme umudunu dedesinden kalan mirasa bağladı

0
415
Görme umudunu dedesinden kalan mirasa bağladı

Görme umudunu dedesinden kalan mirasa bağladı

Dalaman ilçesinde, Şeker hastalığından dolayı gözlerini kaybetmek üzere olan emekli deniz astsubay Cengiz Doğan umudunu dedesinden kalan miras olan Osmanlı İtibar-ı Milli Bankası Hisse Senetlerinden almayı umduğu kar payına bağladı.

Elazığ’ın Maden ilçesinde 1930’lu yıllarda iki dönem belediye başkanlığı yapan, aynı zamanda 2 köyün sahibi ve 5 köyün de hissedarı olan Abdurrahman Efendi’nin 27 torunundan biri olan Cengiz Doğan ellerinde 1917 yılında kurulan, 1927 yılında ise İş Bankası’na devredilen Osmanlı İtibar-ı Milli Bankası’nın 2 hisse senedinin bulunduğunu ve kar payının ödenmesi için Avukat aracılığıyla bankaya müracaatta bulunduklarını ifade etti.

Doğan, ‘’hisse senetlerinden hakkıma düşecek para ile yurt dışında tedavi görmek istiyorum’’ dedi.

Yaşam hikayesini anlatan evli ve 5 çocuk babası Cengiz Doğan ‘’1973 yılında astsubay okuluna girerek Karamürsel eğitim okuluna gittim. 1974 yılında astsubay çavuş olarak İstanbul’a tayin oldum. 1986 yılında ise kendi isteğimle emekliye ayrıldım. Yaklaşık 5 yıldır şeker hastalığına bağlı olarak gözlerimde görme kaybı var. Dedemden kalan bu mirası alabilmek için gerekli başvuruları yaptık ancak İş Bankası’ndan olumlu bir cevap alamadık. Kısa sürede bu olayın çözümü için sayın başbakanımızdan, sayın cumhurbaşkanımızdan, BDDK kurumundan, bu konuyla ilgili makamlardan ve yetkililerden yardım bekliyoruz. Çünkü bu konu hallolduğunda gözlerim için yurt dışında operasyon yaptırmak durumundayım. Bu konu ne kadar kısa sürede olursa çok sevineceğim. Ailece mutlu olacağız’’ diye konuştu.

Ömer Kundakçı

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.