Ana Sayfa Gündem Görenleri hayrete düşüren “dostluk”

Görenleri hayrete düşüren “dostluk”

0
502
Görenleri hayrete düşüren

100Görenleri hayrete düşüren “dostluk”

Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Barınağı’ndaki bir kedi ile köpeklerin dostluğu, görenleri şaşırtıyor. “Panda” isimli kedi birçok köpekle birlikte yaşıyor. Köpeklerle yemek yiyen kedi, onlarla oynuyor ve yatıyor.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İl temsilcisi ve HAYDOS Başkanı Türkan Dağdelen, Panda’nın barınağa yaklaşık 7 yıl önce yavru olarak geldiğini söyledi.

Panda’nın birçok köpekle birlikte yaşayabildiğini ifade eden Dağdelen, “Onların nasıl bir tehlike olduğunu biliyor aslında. Geceleri köpeklerle birlikte yatıyor ve onlarla yemek yiyor” dedi.

Dağdelen, kedinin köpeklerin sabrını çok zorladığını, kendilerinin de zaman zaman köpeklerin kediye zarar vermesinden korktuklarını dile getirdi.

Panda’nın köpeklerle dostluğunun insanlarda bile olmadığını belirten Dağdelen, “Onların yaptığını bugün insanoğlu yapmıyor. Görenler hayrete düşürüyor. Bazıları ‘eyvah kedi öldü’ diyor. Panda birçok köpekle aynı anda yemek yiyor ve onlarla oynuyor. Böyle anlara şahit olanların yürekleri ağızlarına gelebiliyor” diye konuştu.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.