GÖCEK TÜNELİNDEN  GEÇİŞ PAHALI DEĞİL Mİ?

0
1318

GÖCEK TÜNELİNDEN 

GEÇİŞ PAHALI DEĞİL Mİ?

Toplam 600-700 metreyi geçmeyen tünele giriş çıkış birkaç dakika sürüyor, ücret ise bana göre fazla. Bir süre önce tünel yoktu , biraz virajlı yoldan 10 dakika giderek ana yola çıkarken tünel yapılınca yol kısaldı ancak 7 lira ödemek zorundasınız. Fethiye’ye gidiş dönüş 14 lira az sayılmaz. Eski kullanılan yolun bakımsız kaldığını işitiyorum. Tünel yapılınca yolun bakımı yapılmıyor , vatandaşlar şikayet diyorlar.
TİGEM İŞLETMESİNİN BİR ZAMANLAR GÖCEK’TE KAMP YERİ VARDI
Ben, TİGEM işletmelerinde 15 yıl çalıştım. İşletmenin Göcek’te tesisi vardı ve buraya Anadolu’nun çeşitli yerlerinde bulunan TİGEM işletmelerİnden memurlar , işçiler , işçi çocukları , aileler gelir 10 gün dinlenirlerdi. Mütevazi bir yerdi , Tigem 30 yıldan fazla burayı ağaçlandırmış , bazı sosyal tesisler yapmıştı. Dinlenmek , denize girmek için çok uygun bir yerdi. Hafta sonları ben de giderdim. Birkaç yılan beri burayı artık Tigem kullanamıyor. Çam ağaçlarının içinde bir otel inşa edildi , küçük koy yeri ise marina olarak kullanılıyor. Tigemli veya başka biri artık buraya giremiyor. Oysa burası hiç deniz görmemiş , Anadolu ailelerinin kısa süre faydalandığı mütevazi bir kamp yeri idi.
GÖÇEK’N MEŞHUR 12 ADALARI BURADAN BAŞLAR
Dünyanın en harika yerlerinden birisi 12 adalar tabir edilen Göcek kıyılarıdır. Denizi temiz, etraf çam ağaçları ile örülmüş, günlük tekne turları yapılan ve size 7-8 saatlik bir dinlenme sağlayan harika bir yerdir. Göcek’ten kalkan tekneler çeşitli koylara uğrayarak ve yüzme molaları vererek şahane bir tatil günü sunmaktadır.
Göcek belediyesinin iyi çalıştığını biliyoruz. Burasının korunması , suyun kirlenmemesi için gereken tedbirlerin alınması çok ama çok önemlidir. Böylesine harika bir bölgeyi dünyanın çok az yerinde görebiliriz.
Yerli ve yabancı yatların buraları dolaştıklarını , Göcek’ten ihtiyaçlarını temin ederek zamanı denizde geçirdiklerini görüyoruz. Koyları temiz tutuyorlar mı , gereken özen gösteriliyor mu ? . Bu denetim asla ihmal edilmemeli .
Zaman zaman koylarda kirlenme haberleri basına yansıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.