Göcek rampası kazalara davetiye çıkarıyor

0
590
Göcek rampası kazalara davetiye çıkarıyor

Göcek rampası kazalara davetiye çıkarıyor

 

Dalaman-Fethiye karayolu Göcek rampasının dar ve keskin virajlı olması, düşük banketler barındırmasına rağmen yol kenarı koruma bariyerleri bulunmaması kazalara davetiye çıkarıyor.

OMR_0010

 

Göcek tünelinden geçiş fiyatlarının 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren birinci sınıf araçlarda 4,5 liraya, ikinci sınıf araçlarda 6 liraya, üçüncü sınıf araçlarda 9 liraya, Motorlar için 2 liraya ve Büyük araçlar için 13 liraya çıkarılmasının ardından Göcek rampasını kullanan araç sayısında gözle görülür artış olmaya başladı.

Paralı Göcek tünelini kullanmak istemeyen sürücülerin tercih ettiği karayolunun bir an önce bakıma alınarak trafiğe güvenli hale getirilmesini istiyorlar. Sürücüler, yolun dar ve keskin virajlı olmasından dolayı yaralamalı ve maddi hasarlı kazalar yaşandığını ifade ediyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Göcek tünelinin ücretsiz olması ve Dalaman-Göcek yolunun bakıma alınarak trafiğe güvenli hale getirilmesi için vatandaşların eylem düzenlediklerini anlatan Fatih Özpolat, Karayollarının gerekli önlemi almasını istedi.

Fatih Özpolat “Yaptığımız eylemle, geçiş ücretini yüksek bularak tüneli kullanmak istemeyen ve eski yol olarak adlandırılan dağ yolunu kullanan sürücüleri büyük bir tehlikenin beklediğini haykırarak yetkilileri uyarmıştık. Yine çağrıda bulunuyoruz, bölünmüş yol olmayan, oldukça dar ve virajlı olan, aydınlatması olmayan, kenarında uçurumlar ve düşük banketler barındırmasına rağmen yol kenarı koruma bariyerleri bulunmayan, yol çizgileri ve trafik işaretleri yetersiz olan bu bakımsız yolda, yağmurlu ve rüzgarlı havalarda yola düşen kaya parçaları çok büyük tehlike oluşturmaktadır. Bu kaya parçalarının herhangi bir aracın üstüne düşmesi ile oluşabilecek can veya mal kayıplarında, bunun vebali kimindir? parası olmayan vatandaşın, hayatını riske atarak bu çileyi çekmek zorunda bırakılması kabul edilebilir mi?. Geçtiğimiz günlerde yaşanan minibüs kazasında facia ucuz atlatıldı. Yetkilileri acilen önlem almaya çağırıyoruz” dedi.

Yaklaşık 1 hafta önce Göcek rampasında minibüsün yoldan çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 8 kişi yaralanmıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.