Geri dönüşüm defilesinden renkli görüntüler…

0
827
Geri dönüşüm defilesinden renkli görüntüler…

Geri dönüşüm

defilesinden renkli görüntüler…

DSC_1702 DSC_1755 DSC_1747 DSC_1771 DSC_1713

 

 

Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Fethiye Belediyesi tarafından ambalaj atıkları defilesi düzenlendi. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’ndeki defile de minikler üzerindeki geri dönüşüm malzemeleriyle farklı bir görüntü oluşturdular.

 

Fethiye’deki 12 okuldan 95 öğrencinin katıldığı defile yarışmasında birinci gelinlik kostümüyle Yusuf İzzet Gökçe Okulu’ndan İklim Oflaz, ikinci Fethiye Ortaokulu Anaokulu’ndan Ezel Naz Akyokuş, üçüncü parlayan yıldız kostümüyle Özel Fethiye İlkokulu’ndan Asya Berfin Gürbüzer, dördüncü yöresel kıyafet temasıyla Yanıklar İlkokulu’ndan Batuhan Elmadibi, beşinci ise doğanın prensesi kostümüyle Özel Nursel Özdemir Rehabitilasyon Merkezi öğrencisi Hatice Sena Candan oldu. Dereceye giren öğrencilere bisiklet, satranç takımı ve sığla ağacı hediye edildi. Zaman zaman tek zaman zaman çift halinde podyuma çıkan öğrencileri vatandaşlar ilgiyle izlendiler.

 

“Çevre bilincini davranışa dönüştürmek için…”

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Kıroğlu, “Çocuklarımızın çevre bilincinin davranışa dönüştürmek, geri dönüşüm atıklarının değerini anlatmak, mavi yeşil doğanın vazgeçilmez olduğunu anlatmak için bu etkinliği yıllardır düzenliyoruz. Onların vermiş olduğu önem ve zaman bence çok değerli. Tüm katılımcılarımıza, öğretmenlerimize ve ailelere teşekkür ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.