Geleceğin Voleybolcuları…

0
503
Geleceğin Voleybolcuları…
????????????????????????????????????

Geleceğin Voleybolcuları…

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, Anadolu Yıldızlar Ligi Voleybol müsabakalarıOrtaca’da yapıldı.

Grup müsabakalarına Muğla, Manisa, Uşak, Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Bilecik, Eskişehir, İzmir, Aydın’dan 10 kız ve 10 erkek toplam da 20 takım katıldı.

3 gün süren karşılaşmalar sonunda Erkeklerde Muğla, Manisa, Kütahya, Denizli, İzmir, Aydın,

Kızlarda ise; Muğla, İzmir, Manisa, Muğla, Eskişehir, Denizli,Aydın takımları gruplardan çıktı.

Gruplarından çıkan takımlar Balıkesir’de yapılacak olan Türkiye şampiyonası çeyrek final müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Ortaca Spor Salonunda yapılan müsabakaları sonunda birinci ve ikinci olan takımlara madalya ve başarı belgeleri düzenlenen törenle verildi.

 

Muğlaspor Voleybol takımı antrenörü Refik İpçi, Anadolu Yıldızlar Liginde çeyrek finallere yükselmeyi başardıkları için mutlu olduklarını hedeflerinin finallere kalmak olduğunu söyledi. İpçi,Analig’in amacının Milli takımların altyapısına oyuncu yetiştirmek olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Muğlaspor Voleybol takımı antrenörü Esra Balıkçıoğlu ise, “burada çocuklarımız çok güzel dostluklar edindiler, arkadaşlıklar edindiler. Bence en önemli şeylerden biri buydu. Elde edilmiş başarı onun üstüne çok daha güzel hediye olarak geldi. Buraya katılan bütün takımların emeklerine sağlık. İyi ki geldiler ve tanıştık. Onun dışında hedefimiz tabi ki de çeyrek finalden yarı finale yükselebilmek. Yetenekli çocukların gözlem altına alınıp milli takımlara seçilmesini sağlamaya çalışmak. Onlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Muğlaspor Voleybol takımı kaptanı Elçin Ersoy “Muğla’da yapılan grup maçlarında finale kaldık. Bundan sonra Balıkesir’de yapılacak olan finallerde de bölgemizi en iyi şekilde temsil etmeyi planlıyoruz. Arkadaşlarımla beraber hepimiz mutluyuz”

Ortaca Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Murat Sözgen, karşılaşmalara 10 ilden 10 erkek, 10 kız takımı olmak üzere 20 takımın katıldığını söyledi.

Bakanlığın bu projeye çok büyük önem verdiğini ifade eden Sözgen, “3 gün süren grup müsabakalarını çok şükür kazasız belasız, fairplay çerçevesinde sonuçlandırdık. Gruplarında ilk ikiye giren Kız ve Erkek takımlarımız Balıkesir’de oynanacak olan bir üst grupta mücadele etmeye hak kazandılar. Analigmüsabakalarında boy gösteren çocuklarımızın maç trafiği ve bazı illerimizin çok ciddi üst düzey sporculara sahip olması voleybolumuzun ilerisinin çok sağlam temellerde atılmış ve çok iyi durumda olduğunu görüyoruz bu bizi mutlu ediyor” dedi.

Sözgen, grup müsabakalarına gelen takımların boş zamanlarını, Köyceğiz, Ortaca, Dalaman ve Göcek gibi yerleri gezerek bölgeyi tanıma fırsatı bulduklarını da sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.