Geleceğin turizmcileri Magic Life Sarıgerme’de eğitilecek

0
470
Geleceğin turizmcileri Magic Life Sarıgerme’de eğitilecek

Geleceğin turizmcileri Magic Life Sarıgerme’de eğitilecek

Dalyan Halidun-Feridun Tınaztepe Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi tarafından hazırlanan “Eğitimde Sektörle El Ele Projesi”çerçevesinde okul ve Magic Life Sarıgerme arasında işbirliği protokolü imzalandı. Proje çerçevesinde 2012-2013 eğitim öğretim yılı bölüm öğrencilerinden 35 kişi uygulama ve teorik eğitim görecekler.

Dalyan Halidun-Feridun Tınaztepe Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi salonunda yapılan işbirliği protokolü imza törenine, Dalyan Belediye başkanı Arif Sarı, Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Şahin, Magic Life Sarıgerme genel müdürü Turcan Uysal, otel yetkilileri, öğrenci ve veliler katıldı.

Hazırlanan projeyle Mesleki ve Teknik okulları ile sektör işbirliğinin sağlanması, mezun olacak öğrencilerin sektörün içinde yaparak, yaşayarak ve uygulamalı olarak konaklama ve seyahat hizmetleri alanında yerinde uygulamalı ders yapmalarının sağlanması, Mesleki eğitimin sektörün ihtiyaçlarına göre güncellenmesi ve Öğrencilerin gerçek iş ortamında uygulayarak eğitimlerini almaları amaçlanıyor.

Dalyan Halidun-Feridun Tınaztepe Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü İlhan Küçükünal “Öğretmenimiz tarafından hazırlanan projeyle Magic Life Sarıgerme işletmesi ile işbirliğine gidilerek belirlenen günlerde işletmenin imkanlarından, tüm uygulama alanlarından ve usta öğreticilerinden faydalanılarak işbirliği içinde talim terbiye kurulu öğretim plan ve programları doğrultusunda öğrencilerimize eğitimlerini işletmede uygulamalı olarak yaptıracağız.

Öğrencilerimizin uygulayarak daha kalıcı eğitim almaları sektörün ihtiyaçlarına göre aldıkları eğitimle işe girme oranını yükselterek istihdamı arttırmak ve Turizm sektöründeki işletmelerle okul arasındaki işbirliğini arttırmak istiyoruz” dedi.

Küçükünal projeye destek ve işbirliğinden dolayı Magic Life Sarıgerme yetkililerine teşekkür etti.

Dalyan Halidun-Feridun Tınaztepe Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alan Şefi İsmail Paksoy tarafından hazırlanan projenin protokolü Magic Life Sarıgerme Genel Müdürü Turcan Uysal ile Okul Müdürü İlhan Küçükünal tarafından imzalandı.

 

Ömer Kundakçı

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.