“Geleceğe Nefes Olsun” dediler…

0
93

“Geleceğe Nefes Olsun” dediler…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda “Geleceğe Nefes” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında Muğla ve ilçelerinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Dalaman ve Göcek’te 10-11 Temmuz da yanan alanlarda da fidan dikimi yapıldı. Yangının çıkış noktası Karacaağaç mahallesinde yapılan fidan dikim etkinliğine büyük katılım oldu.  İşçisinden memuruna, öğrencisinden öğretmenine, köylüsünden esnafına toplumun her kesiminden binlerce vatandaşın katıldığı fidan dikim etkinlikleri şenlik havasında geçti.

Orman teşkilatınca yangının ardından yaklaşık 400 kişi 4 saat gibi kısa bir sürede kesim ve saha hazırlığının yapıldığı Dalaman ve Göcek’te yanık sahalarda Kızılçam, Karaservi, Maviservi, Fıstık çamı, Defne, Harnup ve Limoni olmak üzere 33 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Dalaman Orman İşletme Müdürü Önder Mutlu, fidan dikim etkinliğinin 10 Temmuz 2019’da Dalaman Karacaağaç mahallesinde başlayan Göcek’e kadar ilerleyen yangında zarar gören 540 hektar alandaki 9 bölgede gerçekleştirildiğini söyledi.

Yanan saha ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade eden Önder Mutlu, “etkinliğe katılım bizleri çok mutlu etti. Bizim çalışmalarımız yanan alanların tamamının yeşillendirilmesine kadar devam edecek. Katılım gösteren 7’den 70’e tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.