Futbolcu Volkan Demirel İçin Suç Duyurusu

0
391
Futbolcu Volkan Demirel İçin Suç Duyurusu

Futbolcu Volkan Demirel İçin Suç Duyurusu

Futbolcu Volkan Demirel’in  Fenerbahçe-Galatasaray maçının ardından FB TV’ye yaptığı “belediyeler, sokak köpeklerini zehirlesin, yoksa bu iş bana düşecek” açıklamalarına tepkiler sürüyor.
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Muğla temsilcisi ve Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Türkan Dağdelen, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına yollanmak üzere, Ortaca Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunarak Volkan Demirel hakkında suç duyurusunda bulundu.
Dağdelen suç duyurusunda, kaleci Volkan Demirel hakkında soruşturma açılması, soruşturma boynca kesinlikle maçlardan men edilmesini, uzmanlar tarafından ruhsal ve psikolojik muayeneden geçirilmesini, uzmanların görüşü doğrultusunda toplum içinde tehtit, tehlike arz ettiği için gerekli tedaviyi almasının sağlanmasını ve tedavi tamamlanıncaya kadar tecrit edilmesini talep etti.
Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Muğla temsilcisi ve Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Türkan Dağdelen yaptığı açıklamada “Yaşadığımız dünyada, canlılar arasında en zayıf halka, kendilerini savunamayan , çocuklar, yaşlılar,engellier ve hayvanlardı. Ne yazık ki ülkemizde hayvan hakları hemen hemen yok sayılmaktadır. Eğer bir toplum hayvan haklarını yok sayıyor ise insan haklarını da  korumakta aciz kalır ve kalıyoruzda. 21. yüzyılda modern çağdaş bir Türkiye’de, milyonlarca seyirsici, hayranı olan,  genç bir fotbolcu onlarca medya kuruluşu önünde “belediyeler sokak daki köpekleri zehirlesin,yoksa bu iş bana kalacak “  diyorsa, bu da bizim nasıl acınıcak bir toplum haline geldiğimiz gösterir. Kaleci Volkan Demirel’in televizyonlarda söylediği cümleler sadece hayvan severler arasında değil,toplumda korkunç bir huzursuzluğa neden olmuştur. Bariz bir şekilde toplumu şiddete çağırmış, binlerce, milyonlarca çocuk ve gençlere kötü örnek olmuş ve şiddete davet etmiştir” dedi.
Dağdelen, kaleci Volkan Demirel’in yaptığı açıklamalarla belediyeleri de zan altında bıraktığını ve belediyelerin de Demirel hakkında suç duyurusunda bulunması gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.