0
2077

FETÖ’nün evraklarını yakarken yakalandılar

Ortaca’da FETÖ’nün kullandığı dershanede bulunan evrakları kazan dairesinde yakarken suçüstü yakalanan 4 kişi Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdi.

Olay, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) soruşturma kapsamında, el konulan Ortaca Atatürk mahallesindeki dershanenin Ortaca Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne tahsisinden 4 ay geçtikten sonra 26 Aralık 2017 günü yaşandı.

-6 saat evrak yakmışlar

Daha önce FEM Dershanesi olarak kullanılan binanın kömürlüğünde bulunan ve adli makamlara teslim edilmesi gereken evrakların bir bölümü, Ortaca Halk Eğitimi Merkezi Müdürünün talimatıyla görevli personel aracılığı ile kazan dairesinde yakılmaya başlandı.
İhbar üzerine Ortaca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne giden Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kazan dairesinde yakılan ve yakılmaya hazırlanmış çuvallar içerisinde evrakları tespit etti.
Ne kadar evrağın yakılarak imha edildiği tespit edilemezken, kömürlükte çuvalların içerisinde gizlenmiş vaziyette evraklara ise el konuldu.

-Evraklar adli makamlara neden teslim edilmedi

Olayla ilgili olarak, halen görevde olan Ortaca İlçe Milli Eğitim Müdürü, Ortaca Halk Eğitimi Merkezi Müdürü ve bazı görevliler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdi.
Ele geçirilen evraklar arasında çek, senet, öğrenci kayıtları ve para makbuzları, dosyalar gibi evraklar bulunuyor. Adli makamlara teslim edilmesi gereken evrakların tutanak dahi tutulmadan neden teslim edilmediği, ne kadarının hangi maksatla yakıldığı araştırılıyor.
Ortaca Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün kullandığı 4 katlı bina, daha önce Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) soruşturma kapsamında el konulan dershaneleri arasında yer alıyordu. Mühürlenen bina bir süre önce Ortaca Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün kullanımı için tahsis edilmişti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.