Fethiye’de “Çevre Dostu Otomobil” yarışması

0
414
Fethiye’de “Çevre Dostu Otomobil” yarışması

Fethiye’de “Çevre Dostu Otomobil” yarışması

Fethiye Renar Otomotiv, Fethiye Merkez Atatürk İlkokulu ve Ortaokulu ile işbirliği ile Yaşamı daha mükemmel  hale getirme kaygısı ile yapılan teknolojik gelişmelerin insan eliyle yaratılan kirliliğin tabiata ve çevreye verdiği zarara dikkat çekmek için “Yaşayacak başka bir dünyamız yok” temalı resim yarışması düzenlendi.

23 Nisan tarihinde başlayan “çevre dostu otomobiller ” temalı resim yarışmasına 134 öğrencinin katıldı, 25 öğrenci dereceye girdi.

İlkokul ve ortaokul kategorilerinde ilk 3’e giren toplam 6 kişi ödül olarak altın + Maket araba + Mc Donalds Restaurant Fethiye’de ücretsiz menü hediyeleri, yarışmaya katılan  19 kişi ise maket araba ve Mc Donalds ücretsiz menü hediyeleri kazandı. Öğrencilerin ödülleri, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin, Şube Müdürü Timur Ergün, Şube Müdürü Esma Çelik, Kadıköy Belediye Başkanı Adem Ayat tarafından verildi.

Yarışmada İlkokul birinciliğini Sena Demirtaş, Ortaokul Birinciliğini Alihan İnan kazandı. Etkinlikte resim sergisini gezen konuklar Renar Otomotiv’de sergilenen araçları da incelediler.

Kaymakam Çalık yaptığı konuşmada katılan tüm öğrencileri tebrik ederek çevreye duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin Çevre konusunda duyarlı olduklarından dolayı Renar yetkililerine teşekkür ederek bu tarz etkinliklerin diğer okullar ile de devam edilmesinden mutluluk duyacaklarını ifade etti.

Renar yetkilileri yaptıkları konuşmada ise hayal dünyalarının çocuklarla dahada geliştiğini bu tarz etkinliklerle çevre bilincine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler.

DALAMAN GAZETESİ

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.