FETHİYE ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ’NDEN ZİYARET

0
347
FETHİYE ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ’NDEN ZİYARET

FETHİYE ALTI NOKTA KÖRLER DERNEĞİ’NDEN ZİYARET 

Fethiye Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mehmet Üstün beraberindeki heyetle Muğla Valisi Fatih Şahin’ e nezaket ziyaretinde bulundu. 

Vali Şahin yaptığı konuşmada, toplumun her kesiminin sosyal konulara çok önem vermesi gerektiğini bunun bir insanlık vazifesi olduğunu dile getirdi. Toplumdaki engelli vatandaşlar, yaşlılar,  kimsesiz çocuklar ve yardıma muhtaç ailelerle toplumun ilgilenmesi gerektiğini vurgulayan Vali Şahin,  “Onları kucaklamamız ve hızlı hareket etmemiz gerekiyor. Onların hayatını kolaylaştırmamız, hayatın içine almamız, ne gerekiyorsa zaman kaybetmeden yapmamız bizim insanlık vazifemiz. Bütün Muğlalılar bu konularda çok hassas. Bu özverili yaklaşımdan dolayı hem size hem tüm Muğla halkına teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum.” dedi. 

Başkan Üstün yaptığı açıklamada Altı Nokta Körler Derneği Muğla şubesinin 1999 yılında Fethiye’de kurulduğunu belirtti. Daha çok görme engelliler için faaliyetlerini yürüttüklerini belirten Üstün, “Genelde de bütün engellilere yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Derneğimiz,  görme engellilere eğitsel, sosyal ve kültürel konularda yardımcı oluyor. Ayrıca engellilerin istihdam edilmesi, körlüğe yol açan nedenlerin topluma anlatılması, görme engellilerin toplumla bütünleşmesi gibi konularda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.” diye konuştu.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.