Fenerbahçe’nin hedefi şampiyonluk

0
478
Fenerbahçe’nin hedefi şampiyonluk

Fenerbahçe’nin hedefi şampiyonluk

Fenerbahçe Kürek takımı Köyceğiz’de kampa girdi. Köyceğiz gölünde günde iki antrenmanla çalışmalarını sürdüren kürekçiler her gün ortalama 50 kilometre kürek çekiyorlar. Sporcuların hedefi 26 Nisan’da yapılacak olan Türkiye şampiyonasında başarı göstererek milli takıma girebilmek ardından Avrupa ve dünya şampiyonluğu.

-Kürek sporunun merkezi olabilir
Fenerbahçe Kürek A Takımı Antrenörü Sonat Doğan, önceki yıllarda kış kamplarını Fethiye´de çalıştıklarını bu sene ise Köyceğiz´i denediklerini söyledi. Köyceğiz’in göl büyüklüğü ve tekne trafiği olmaması açısından kürek sporuna çok uygun olduğunu dile getiren Doğan “Çok uzun mesafeli antrenman yapabiliyoruz. İleriki yıllarda burası herhalde kürek sporunun kış spor merkezi olacak gibi gözüküyor” dedi.
-Günde 50 kilometre kürek çekiyorlar

Harcanılan enerji bakımından dünyanın en ağır sporlarından bir tanesini yaptıklarını kaydeden Doğan “bizim yarışlar 200 nabzın üzerinde oluyor. Günde ortalama hava düzgün olduğu zamanlar 50 kilometre su antrenmanı yapıyoruz. Onun yanında koşu ve ergono metre makineleri var onlarla çalışıyoruz, onun için yoğun geçiyor. 10 günlük bir kamp döneminde yaklaşık 500 kilometrelik bir su antrenmanı yapıyoruz” diye konuştu.

-Hedef avrupa ve dünya şampiyonluğu

Köyceğiz’deki kampın devamında milli takım kampının devam edeceğini söyleyen Doğan hedeflerinin avrupa ve dünya şampiyonluğu olduğunu ifade etti.

Doğan “Çalışmalarımız yoğun geçiyor. Milli takım seçmelerinden sonra bahar kupası ve Türkiye şampiyonası birinci ve ikinci ayağının finali var. 26 Nisan´daki Türkiye Şampiyonası finalinden sonrada milli takımla beraber Avrupa ve Dünya şampiyonalarına hazırlanıyoruz. Geçen yıl kürek milli takımı en başarılı yılını geçirdi. Gençler Avrupa Şampiyonasında iki tane finalimiz var. Dünya Şampiyonasında da 23 yaş altında iki tane dünya beşinciliği var. Bu ekipler madalyaya bir iki saniye uzak kaldılar. Bunlar Türkiye için çok ciddi başarılar. Çünkü Dünya şampiyonasında ya da Avrupa şampiyonasında final çekmek. Yani ilk altıya kalmak zaten başlı başına bir başarı. İlk altıya kaldıktan sonra madalya da olabiliyor. Hedefimiz ülkemize uluslararası yarışlarda madalya kazandırmak. Bunun için de elimizden geldiği kadar da çok çalışıyoruz”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.