Fedakar Babaya Dava Şoku

0
531
Fedakar Babaya Dava Şoku

Fedakar Babaya Dava Şoku

 

Spastik engelli oğlunu 3 tekerlekli hurda toplama aracıyla ameliyat için İzmir’e götürmek üzere yola çıkan 74 yaşındaki baba Zeynel İncesu hakkında yasal işlem başlatıldı.

 

Engelli çocuğunu tekerlekli arabayla tehlikeye atacak şekilde yola çıktığı için hakkında yasal işlemin başlatılmasına üzüldüğünü söyleyen İncesu, “asıl ben şikayetçiyim, 9 gün uğraştım sonuç alamadım. Benim ona eziyet ettiğimi iddia ediyorlar, oğlum 25 yaşında ve bu yaşına kadar da ben baktım. Çaresiz kaldığım için bu araca bindirdim. Konuyla ilgili olarak, Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğünde ifade verdim. Bana gerekli kolaylığı göstermeyen Ortaca Kaymakamlığı Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve 112 Acil Sağlık biriminden davacı ve şikayetçi olacağım” dedi.

Tek amacının oğlunu tedavi için ambulans istemek olduğunu ifade eden Zeynel İncesu, “ambulans için yaptığım tüm girişimler sonuçsuz kaldı, 9 gün uğraştım, sonuçta bu yola başvurmak zorunda kaldım. Basının haber yapmasıyla ve kaymakam beyin girişimleriyle ambulans tedarik edilebildi. Benim için öncelikli olan çocuğumun sağlığı” diye konuştu.

-Engelli oğlunu tedavi ettirmek için ambulans talebinde bulunan Zeynel İncesu, bu talebin yerine getirilmemesi üzerine spastik engelli 25 yaşındaki oğlunu üç tekerlekli hurda toplama aracına bindirerek İzmir’e doğru yola çıkmış, Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz’ın girişimleriyle baba Zeynel İncesu ikna edilerek bu kararından vazgeçirilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.