Fatih projesi Ortaca’da

0
854
Fatih projesi Ortaca’da

Fatih projesi Ortaca’da

Eğitimde fırsat eşitliği sağlama amacıyla başlatılan FATİH (Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Projesi kapsamında Ortaca Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde 189 öğrenci ve öğretmene, tablet bilgisayar düzenlenen törenle verildi.

Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, projenin eğitimde mihenk taşı olduğunu ve fırsat eşitliğini sağlamayı amaçladığını belirtti.

Projeyle birlikte gelecek nesillerin teknolojiye daha hakim hale geleceğini ifade eden Yılmaz, “Öğrenciler bilgiye anında ulaşabilecek. Bilgisayar destekli eğitim projesi olan Fatih Projesi ile bilişim teknolojilerini daha etkin kullanan nesiller yetişecek. Öğretmen ve öğrencilerimize sunulan bu imkanların daha verimli ve bilinçli kullanımı içinde gerekli eğitimler verilecek.” dedi

Yılmaz, tabletlerin öğrencilere başarılar getirmesini temenni etti.

Öğrencilere  FATİH projesi kapsamında sınıflara yerleştirilen akıllı tahtaların ve tablet bilgisayarın kullanımı hakkında bilgi verildi. Öğrencilerin tabletleri, Kaymakam Hüseyin Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Şahin Okul Müdürü Nuri Aslan, öğretmen ve basın mensupları tarafından verildi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.