Farklı Coğrafyalardan Öğrenciler Başkan Gürün’ü Ziyaret Etti

0
426
Farklı Coğrafyalardan Öğrenciler Başkan Gürün’ü Ziyaret Etti

 

Farklı Coğrafyalardan Öğrenciler Başkan Gürün’ü Ziyaret Etti

 

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Servisleri Merkezi işbirliği ile Muğla’ya gelen 10 farklı ülkeden 15 öğrenci, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Gençlik Servisleri Merkezi organizasyonu ile Muğla’ya gelen Güney Kore, Sırbistan, Japonya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Almanya, İngiltere, Avusturya, Fransa, Tayvan’dan 15 öğrenci Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti ve Muğla Büyükşehir Belediye binasını gezdi.Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 10 farklı coğrafyadan 15 öğrencinin Muğla’ya gelmesinin ülkelerin ve insanların birbirini tanıması açısından önemli olduğunu, ayrıca bu öğrencilerin Muğla Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’nda görev almasının sosyal aktivitelerle hayvan sevgisinin yaygınlaşmasına da katkısı olacağını söyledi. Başkan Gürün; “ Ülkelerin, insanların kültürlerini, birbirlerini tanıması açısından bu tür etkinliklere önem veriyoruz. Japonya’dan Fransa’ya, Tayvan’dan Avusturya’ya kadar 10 farklı ülkeden 15 öğrenci Muğlamıza gelerek sosyal aktivitelere katılacak ve barınağımızda görev alacak. 15 gün boyunca misafirimiz olacak öğrencilerimiz sosyal ve kültürel aktivitelerle birbirilerini ve ülkemizi tanıma fırsatı bulacak. Ayrıca hayvan barınağımızda çeşitli görevler alacak öğrencilerimiz farklı dilleri konuşsalar da ortak dil sevgiyle barınağımızdaki hayvanlarla ilgilenecek. Misafirlerimizden ricam Muğla’dan ayrılmadan önce 15 gün boyunca Muğla’da yaşadıklarını, beğendiklerini, eleştirdiklerini bizlere yazmaları. Her yıl yapmayı planladığımız bu tür etkinliklerde eksiklerimizi görmek için ve ortak bir hafıza oluşturmak için misafirlerimizin düşünceleri bizim için önemli. Bütün misafirlerimize Muğlamıza tekrar hoş geldiniz diyor, ziyaretleri için de teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin büyükşehir olduktan sonra Gençlik Servisleri Merkezi ile birlikte ilk defa organize ettiği etkinlik ile, Güney Kore, Sırbistan, Japonya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Almanya, İngiltere, Avusturya, Fransa, Tayvan’dan 15 öğrenci Muğla Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’ndaki faaliyetlerde görev alacak. Ayrıca Muğla ve ilçelerinde birçok etkinliğe ve geziye katılacak öğrenciler 15 gün boyunca Muğla’da kamp yapacak.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.