EVDE KAL HİZMET AYAĞINA GELSİN…

0
69

EVDE KAL HİZMET AYAĞINA GELSİN…

Çinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın 65 yaş üstü ve kronik hastalara uyguladığı sokağa çıkma yasağının ardından kurum ve kuruluşlar ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını gidermek üzere çalışma başlattı.
Ortaca Kaymakamlığı’ndan verilen bilgiye göre,  65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar pazar ve market alışverişlerini resmi görevlilere yaptırabilecekler.
Vatandaşlar alışveriş için Ortaca genelinde, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Belediye Zabıta ekiplerine ulaşabilecekler.
-“ÜCRETSİZ YEMEK SERVİSİ”
Diğer taraftan bir işletme de 65 yaş üstü yalnız yaşayan ve ihtiyaç sahiplerine ücretsiz yemek servisi başlattığını duyurdu.
Kebapçım işletmesi sahibi Niyazi Genç, “21.03.2020 tarihinde yayınlanan genelge gereğince Kebapçım ailesi olarak 22.03 2020 tarihinden itibaren oturma alanlarımızı kaldırıyor fakat et döner ve kebap çeşitleri paket servisleri ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Ayrıca 65 yaş üstü yalnız yaşayan ve ihtiyaç sahibi büyüklerimize bu süreçte ücretsiz yemek servisi yapılacaktır. 0555 147 0948 nolu telefona ulaşılması yeterlidir”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.