Evde Bakım Hastalarına Ve Yaşlılara Saygı Ziyaretleri

0
414
Evde Bakım Hastalarına Ve Yaşlılara Saygı Ziyaretleri

Evde Bakım Hastalarına Ve Yaşlılara Saygı Ziyaretleri

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Milas Belediyesi’nce ortaklaşa yürütülen “Evde Bakım Projesi” kapsamında, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle Milas’ta evde bakım hizmeti alan yaşlı vatandaşlara bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi.

 

Milas’ta Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Milas Belediye Başkanlığı;Evde Bakım Hizmetleri’nden yararlanan vatandaşları 18-24 Mart tarihlerinde kutlanılan Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle ziyaret ettiler. Ziyarete; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Evde Bakım Hizmetleri  ve Milas Sağlık İşleri ekibi beraber katıldılar.

Yapılan ziyaretlerde yaşlılarla ilgilenen Başkan Yardımcısı Mat, ziyaret ettikleri bakıma muhtaç vatandaşların durumlarıyla yakından ilgilendi. Çalışmalar kapsamında ilgili ekibin görevini başarıyla yerine getirdiğinin altını çizen Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat; “Bakıma muhtaç vatandaşlarımız bir araya geldiğim için mutluyum. Ziyaretlerimizde ekiplerimizin çalışmalarını da yakından takip etme şansına sahip oldum. Bakıma muhtaç olan vatandaşlarımızla sohbet ederek onların görüş ve önerilerini öğrenme şansını da elde ettim. Toplum olarak yaşlılarımıza sahip çıkmalıyız ve bu durum Milas Belediyesi olarak bizim için çok önemli” dedi.

Başkan Yardımcısı Zeynep Mat tarafından ziyaretlerde yaşlı vatandaşlara çeşitli hediyeler verilirken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından da çiçek takdim edildi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz Temmuz ayında başlatılan yaşlı, kimsesiz, yatağa bağımlı, engelli, yoksul ve bakıma muhtaç vatandaşlara yönelik evde bakım hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi adına Milas Belediyesi’nde görev yapan bir Doktor ve 2 Hemşireye ilave olarak 2 Hemşire ve bir şoför de göreve başlarken, ilgili çalışan ekip; evde tıbbı bakım, bakıcı eğitimi, kişisel hijyen, tıbbı ve diğer ihtiyaçlarının karşılanması adına çalışmaları Milas Belediyesi ile ortak yürütüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.