Esnaf umutsuz, vatandaş mutsuz

0
359
Esnaf umutsuz, vatandaş mutsuz

Esnaf umutsuz, vatandaş mutsuz

 

CHP Muğla Milletvekili aday adaylarının parti teşkilatlarına yönelik yaptığı çalışmalar devam ediyor.

 

CHP Muğla Milletvekili aday adaylarından Ömür Yolcu, Suat Esin, Hasan Balı ve Tufan Erkan Yakar Köyceğiz ilçe teşkilatında  partilerle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundular.

Toplantıda, güncel konular ve Muğla için konulan ikinci sıra kontenjan adaylığı kararı konuşuldu. CHP’lilerin genel kanaati demokratik bir seçimin içinde kontenjanın doğru olmadığı görüşü hakim kılındı.

Köyceğiz’de partililerin yanı sıra Pazar esnafını da ziyaret eden CHP Muğla Milletvekili aday adayı Ömür Yolcu, Esnafın umutsuz, vatandaşın mutsuz olduğunu söyledi.

“Siftah etmeden tezgah toplayan esnaflarımız var, vatandaşın hali içler acısı” diyen Ömür Yolcu, “Köyceğiz esnafını ve pazaryerindeki esnaflarımızı ziyaret ettim. Bir dokun, bin ah işit. Esnafımız umutsuz, vatandaşımız mutsuz ve parasız. Esnaf kepengini, tezgahını açtığı gibi topluyor. Siftah edemeden evin yolunu tutan esnafımız var. Narenciyesi para etmeyen, ürettiği üründen kazanamayan çiftçi pazara çıkamıyor. Banka kredisiyle ilaç, gübre almaya çalışarak gelecek yıla hazırlanıyor. Aylıkla çalışanların dışında Köyceğiz’e para girmiyor. Doğal olarak çark dönmüyor. Bunun sorumlusu, 12 yıllık AKP iktidarının çiftçiye, köylüye, emekliye, işçiye, memura bakış açısıdır” dedi.

Partisini ziyarette Milletvekilliği için destek isteyen Ömür Yolcu, ilçe teşkilatına üzerinde “Tam Bağımsız Türkiye” yazan ve Mustafa Kemel Atatürk, Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, İbrahim Kaypakkaya ve Mahir Çayan’ın yer aldığı fotoğraf hediye etti.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.