Engellilere Yönelik Bilgisayar Eğitimi

0
367
Engellilere Yönelik Bilgisayar Eğitimi

Engellilere Yönelik Bilgisayar Eğitimi

Ortaca Belediyesi ve Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği ile ‘‘Engellilere Yönelik Bilgisayar Eğitiminin’’ ikincisini gerçekleştiriyor. 

Ortaca Belediyesi ve Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliği ile; ilki 2010 yılında düzenlenen engellilere yönelik ‘’Bilgisayar Eğitimi’’ projesinin ikincisi önümüzdeki günlerde başlayacak.

Belediye tarafından hazırlanan ve İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nce onaylanan proje kapsamında; 10 işitme engelli ve 10 fiziksel engelli olmak üzere iki ayrı grupta toplam 20 kursiyere bilgisayar eğitimi verilecek. 160 saat devam eden kurs sonunda, başarılı olan kursiyer Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı sertifika almaya hak kazanacak.

-Sigorta ve 20 lira harçlık

Kurslara, 16 yaşını doldurmuş, erkek ve bayan olmak üzere, en az ilköğretim mezunu ya da okuma yazma belgesine sahip her işitme ve bedensel engelli eğitime katılabilecek. Ayrıca, eğitim süresince kursiyerlerin meslek hastalığı ve iş kazalarına karşı sigortalanmaları ile günlük 20 lira zaruri gider ödemeleri Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nce yapılacak. 

Başvurular Ortaca belediyesine

Başvuru için kursiyerlerin 20.11.2013 Çarşamba günü saat 13:30’da Ortaca Belediyesi’nde hazır bulunmaları gerekiyor. Başvuru bizzat kursiyer tarafından yapılabileceği gibi bir yakını tarafından da yapılabilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.