Engellilere akülü araba desteği

0
1169

Engellilere akülü araba desteği

Ortaca Engelliler ve İnsan Hakları Araştırma Derneği tarafından Ortaca ve Köyceğiz’de ihtiyaç sahibi 5 bedensel engelliye akülü araba ve 26 tekerlekli sandalye verildi.

Ortaca Engelliler ve İnsan Hakları Araştırma Derneği Başkanı Zeynal İncesu, Ortaca, Dalaman ve Köyceğiz’de tespit ettikleri ve yardım alması gereken 2 bin 232 zihinsel ve bedensel engelli vatandaşın olduğunu söyledi.

Dernek imkanları ölçüsünde bu vatandaşların ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını ifade eden Ortaca Engelliler ve İnsan Hakları Araştırma Derneği Başkanı Zeynal İncesu, “geçtiğimiz günlerde Sabancı Vakfı tarafından ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere 4 akülü araba ve 26 tekerlekli sandalye derneğimize gönderildi. Bunları engelli vatandaşlarımıza dağıttık. Ayrıca Ortaca’da hayırsever vatandaşlar tarafından alınarak derneğimize bağışlanan 1 adet akülü arabayı da yine bedensel engelli vatandaşımıza teslim ettik” dedi.

Bu tür bağışlara ihtiyaçları olduğunu dile getiren Zeynal İncesu, “sadece araba ya da tekerlekli sandalye değil, kıyafet gibi çeşitli eşyalara da ihtiyacımız var. Bizlerle irtibata geçerek destek veren Sabancı Vakfı’na ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.