Engelli vatandaşın Akülü araba sevinci

0
155
Engelli vatandaşın Akülü araba sevinci

Engelli vatandaşın

Akülü araba sevinci

105

 

Köyceğiz’de 8 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu belden aşağısı engelli olarak yaşayan 46 yaşındaki MevlütSagun’a akülü araba hediye edildi.

 

Akülü arabaya ihtiyacı olduğunu sosyal medya üzerinden Ankara’da iş kadını Ahsen Melek Kocatürk’e ulaştıran Sagun hayaline kavuştu.Sagun’un akülü arabası Ak Parti Köyceğiz ilçe teşkilatının da katılımıyla teslim edildi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal İşler Daire Başkanlığında gönüllü olarak çalışan Kocatürk, Sagun’un isteğini, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal İşler Daire Başkan Yardımcısı Ayşe Türkmenoğlu’nun da katkıları ile gerçekleştirdiklerini söyledi.

Ellerinden geldiğince bu tür yardımlara ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Kocatürk, “MevlütSagun’un tekerlekli bir sandalyesi varmış. Bu son sistem bir araba. İnşallah yaşamını daha da kolaylaştırmasına yardımcı olur. Elimizden geldiği kadar insanlara ulaşmaya çalışıyoruz.  Sayın Cumhurbaşkanımız da elinden geldiği kadar insanlara ulaşıyor. Sayın Bakanımız Sema Ramazanoğlu da bu konuda çok hassaslar. Bizde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Mevlüt kardeşimizin sağlığa dayalı bu ihtiyacının giderilmesi bizleri sevindirdi ve vazifemizi yerine getirmemizin hazzını ve duygusunu bir kere daha yaşadık” dedi.

Kendisine hediye edilen akülü araç ile tekrar hayata bağlandığını belirten Sagun, “Emeği geçen, yardımda bulunan herkese sonsuz teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.