Engelli öğrenciler kendi ürünlerini sergiledi

0
500
Engelli öğrenciler kendi ürünlerini sergiledi

Engelli öğrenciler kendi ürünlerini sergiledi

Muğla’nın Ortaca ilçesinde Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde eğitim gören öğrenciler kendi ürettikleri el sanatlarını düzenledikleri kermesle sergilediler . Dalaman, Ortaca ve Köyceğiz ilçelerinden gelerek eğitim gören İlkokul, Ortaokul ve Lise kademesindeki 39 öğrencinin sergilediği ürünler ve yaptığı gösteriler ilgiyle izlendi.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen kermeste konuşan Ortaca Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Şammas Güzel, “Bu eğitimler öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkı sağlıyor ve kendilerine güvenlerini arttırıyor” dedi.

Ortaca Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Şammas Güzel, Ortaca Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nin 3 kademede bölge okulu olarak hizmet verdiğini söyledi.

Güzel “Ortaca’da zihinsel engellilere yönelik eğitim gören öğrencilerin ve ailelerinin yapmış olduğu ürünleri sergiliyoruz.  Kermesimizin amacı öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlamak. Kermeste öğrencilerin yaptığı el sanatları ve okul aile birliği üyelerinin yaptığı yemekler ve unlu mamüller sergileniyor. Bu eğitimler öğrencilerimizin kişisel gelişimine katkı sağlıyor ve kendilerine güvenlerini arttırıyor. Öğrencilerin yaptığı el sanatları onları zorlamayacak şekilde, ancak meslek edindirmeyle alakalı ürünler.  Öğrencilere bir şeyler yapabildiğini göstermek amacıyla yapılan ürünler burada sergileniyor” diye konuştu.

Ömer Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.