En uzun geceyi aydınlattılar

0
91

En uzun geceyi aydınlattılar

 

Dünya Kuzey Yarım Küre’sin deki en uzun gece olan 21 Aralık günü, Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu kafesinde kitap okuma etkinliği düzenlendi.

 

Dalaman Kaymakamlığı koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Dalaman Açık Ceza İnfaz Kurumu kafesinde kitap okuma etkinliği düzenlenerek, en uzun gece olan 21 Aralık gününü kitap okuyarak geçirdiler.

 

 

“En Uzun Geceyi Kitap Okuyarak Aydınlatıyoruz” sloganıyla başlayan etkinliğe Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan ailesiyle birlikte, Ortaca Cumhuriyet Başsavcısı ailesiyle, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş ailesiyle, Ak parti Dalaman İlçe Başkanı Şefik Oğuz, İlçe Milli eğitim Müdürü, Kurum Amirleri, Öğretmenler, Öğrenciler katıldı.

 

Açılış konuşmasında Kaymakam Ali Güldoğan “En uzun gecede kitap okuma hususunda bir farkındalık oluşturmak, bu konuya dikkat çekmek, okuma kültürünün toplumumuzun her katmanına yaymak, 7’den 70’e herkesi kitap okumaya teşvik etmeyi amaçlıyoruz. Bu bir projenin ilk etkinliğidir, bu projenin adı “Bu Okulda Fark Var Dalaman” projesidir” dedi.

buca escort

Daha sonra müzik dinletisi eşliğinde öğrenciler resim çalışmaları yaptı. Kaymakam Güldoğan öğrencilere kitap hediye etti.

 

Dalaman Belediye Başkanı Muhammet karakuş; “Bu Okulda Fark Var Dalaman” Projesi 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında İlçemiz genelinde okullarımızda yapılacak etkinlikler kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen kitap okuma etkinliğine katıldık.

Bu güzel, anlamlı ve farkındalık oluşturmaya yönelik etkinliğe katılan herkesi kutluyorum. Okumanın önemini idrak etmiş bir nesil yetiştirmek herkesin birinci vazifesi olmalı. Bu anlamda bu etkinliğe destek veren herkese sonsuz teşekkür ederim” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.