Emniyet’ten öğrenci ve vatandaşlara bilgilendirme

0
468
Emniyet’ten öğrenci ve vatandaşlara bilgilendirme

Emniyet’ten öğrenci ve vatandaşlara bilgilendirme

Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği tarafından yürütülen polis vatandaş işbirliği ve bilgilendirme çalışmaları sürüyor. Çalışmalar kapsamında Dalaman İlçe Emniyet Amiri Mehmet Güneş tarafından Dalaman Karaçalı İlköğretim okulunda slayt gösterisi eşliğinde bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Karaçalı Mahallesindeki vatandaşların izleyici olarak katıldığı toplantıda İlçe Emniyet Amiri Mehmet Güneş sunum yaptı.

Dalaman’da 340 kişiye bir polis düştüğünü ifade eden  Güneş, “bu açıdan vatandaşın bizlere desteğini bekliyoruz, özellikle şüpheli durumlarda vatandaşın ihbarlarını bekliyoruz“ dedi.

İhbar edenin kimliğinin açıklanmaması konusunda gerekli çalışmaları yaptıklarını ve eğer istenirse ihbarı eden kişiye geri dönülerek yapılan çalışma ile ilgili bilgi verilerek teşekkür edildiğini belirten Güneş “zihniyeti vatandaş ve polis açısından değiştirdik, Dalamanın huzurunu bozanlarla hep birlikte mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Güneş ,toplantı ve sunum süresince alınabilecek tedbirler hakkında örnekleri ile açıklamalar yaptı ve vatandaşlardan gelen soruları cevapladı.Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüğünün ’’Toplum destekli polis’’ toplantılarının devam edeceğini söyledi.

Dalaman İlçe Emniyet Amiri Mehmet Güneş Dalaman’da 15 Ekim itibarı ile 9,5 aylık suç istatistikleri ile ilgili bilgi verdi.

“ Dalaman’da 9.5 aylık süre içerisinde aile kavgaları ve alkolün etkisi başta olmak üzere kişilere karşı 393 suç işlendi, Dalaman’da ortalama haftada bir hırsızlık olayı meydana geldi. Hırsızlık, zarar verme gibi mala karşı 207 suç işlendi. Bunların 11’i işyeri, 57’si ev hırsızlığı, 12 oto hırsızlığı yapıldı. Ayrıca  ilçede 9 dolandırıcılık vakası oldu. Hayvan hırsızlığı ise alınan önlemlerle azaldı”.

Güngör ÇOBAN

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.