Emekliler bölgeye renk kattı…

0
154
Emekliler bölgeye renk kattı…
????????????????????????????????????

Emekliler bölgeye renk kattı…

 

Türkiye Emekliler Derneği, Anadolu Jet,Orjinar Travel ve Dalyan İztuzu Tanıtım Derneği işbirliği ile yürütülen proje kapsamında Ortaca Dalyan’a gelen ilk emekli grubu bölgeye hayran kaldı. Üç günlük tatil yapan emekliler, Ortaca, Köyceğiz ve Dalyan’da doğa ve kültür gezilerine çıktılar.

 

Köyceğiz’e bağlı Yuvarlakçay’da sabah kahvaltısı, Köyceğiz gölü kenarında kahve molası ve yürüyüş, Dalyan’ın eşsiz güzellikteki labirenti andıran Dalyan kanalında tekne turuna katılan misafirler, kısa bir jeepsafarinin ardından radartepemevkisinde kuzu çevirme yaptılar, canlı müzik eşliğinde eğlendiler.

-Üç günlük tura katılan misafirler duygularını şöyle dile getirdi:

“Tanrının iltimas geçtiği yerlerden bir yöre”

-Türkiye Emekliler Derneği  üyesiArif Yıldız, “Görevimiz gereği Türkiye’nin birçok yerini gezdik. Dalyan’a ilk defa geliyorum. Buradaki bu doğa güzelliği, ortamın bozulmadığı, coğrafi yapısının güzelliğini koruduğunu gördüm inanın çok mutlu oldum. Öncelikle bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın doğaya karşı olan duyarlılığı beni çok mutlu etti, çok sevindim. Şimdi düşünebiliyorum ki bölgeTürkiye’mizin en güzel, en doğal kalmış bir alanıdır. Bütün insanları,imkan buldukça gelip buraları görmesini tavsiye ediyorum. Ve bu konuda da öncülük yapmaya çalışacağız”

-Türkiye Emekliler Derneği üyesi Nimet Ergün “çevre çok güzel, tanrının iltimas geçtiği yerlerden bir yöre. Gerçekten burada olmaktan ve bu yöreyi gezmekten çok mutluyuz. Carettacarettalar zaten herkesin ilgisini çeken, dünyaca burayı meşhur eden öğelerden biri. Onların gezdiği Dalyan’da ve İztuzu plajında olmaktan büyük mutluluk duyduk. Bunun yanı sıra, Köyceğiz harika, her şey çok güzel. Gezelim görelim. Sloganımız bu, gezelim görelim. Diğer bir hususta halkın aşırı misafirperver olması, insanları gerçekten mutlu etmek için büyük çaba harcıyorlar”

-Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün “Üniversitelerle yaptığımız çalışmalar neticesinde emeklilerin tatil yapamadığından, yaşadığı vilayetten bir başka yere gezmeye gidemediğine şahit olduk.

Türkiye Emekliler Derneği, Anadolu Jet, Orjinar Travel ve Dalyan İztuzu Tanıtım Derneği işbirliği ile ortak protokol imzalandı. Bu organizasyonda da pilot bölge olarak Dalyan seçildi. Burada emekliyi herkes kendi annesi, babası olarak düşünmeli. Emekliye ne kadar hizmet edilirse, ne kadar yardımcı olunursa yardım edenlerin de işleri o kadar rast gider. Şu anda da emekliyi uygun taksitlerle ülkemizin böyle güzel yerlerine yönlendirme için bir çalışmaların içindeyiz. İnşallah bu proje hayata geçer, bu yapılan adımlar, yapılan işlemler boşa gitmemiş olur. Uygun taksitlerle ulaşımıydı, konaklamasıydı, her türlü gezi planları uygun taksitlerle emekliye sunulursa ben inanıyorum ki emekli ömrünün son döneminde hem ülkenin güzel köşelerini uygun fiyatlarla gezmiş olacak ve ömrünün son döneminde bu işte emeği olan herkese dua edecektir. Burada emeği geçen herkese huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bu Dalyan’a gelişimizin ilk aşamasında Dalyan’da Kefal balığı festivali vardı. Biz bu festivale gelirken böyle büyük bir coşkuyla karşılaşacağımızı düşünmüyorduk. Ama geldik ki, insanı çok sıcak, sayın Muğla Valimiz, kaymakamımız, belediye başkanımız, bütün burada görev yapan kuruluşların başkanları müthiş sıcak ilgi gösterdiler. Biz bu noktada son derece mutluyuz. İnşallah bu çalışmalar meyvelerini verir. Emeklimiz de bu güzellikten istifade etmiş olur. Gerçekten Ortaca, Dalyan Köyceğiz bölgesi, herkes tarafından görülmeli. Böyle insanı etkileyen müthiş bir doğası, eski bir turizm merkezi, yaşanmış bir medeniyetlerin merkezi olan bir yer. Herkesin burayı görmesini tavsiye ediyorum”

-Unutamayacakları bir tatil…

-Dalyan İztuzu Tanıtım Derneği Başkanı Ali Mürşit Yağmur “Türkiye’nin 960 bin üyesi olan Türkiye Emekliler Derneği, Orjinar Turizm, Anadolu Jet ile başlayan bir proje. 960 bin üyeye SMS ve mail yoluyla ulaşacağız. Akşam uçakla Dalaman’a iniyorlar, Dalaman’dan Dalyan’a geliyorlar, Dalyan’da üç gün konaklama yapıyorlar ve tekrar misafirlerimizi gönderiyoruz.

İlk kafileye bölgemizi gezdirdik. Sabah köy kahvaltısı ile başlıyor,İztuzu plajı, tekne turu,akşam canlı müzik eşliğinde bölgenin yöresel yemekleri ikramı.Ortaca, Dalyan, Köyceğiz, Yuvarlakçay, Kaunos’un da içinde olduğu tüm bölgeyi kapsayan bir gezi. Tamamen doğal, sessiz sakin bir şekilde emeklilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz. Emeklilerimiz için kış sezonu burası çok ideal bir yer. Dolayısıyla kapalı olan kış sezonunda işletmelerin bu projeden yararlanması için çalışıyoruz. Turizmi 12 aya yaymak istiyoruz”

-Dalaman Havalimanı YDA Genel Müdürü Hamdi Güvenç, “Dalaman bölgesi Kaş, Kalkan’dan, Marmaris, Datça’ya kadar olan bölgeye hitap ediyor. Türkiye’nin en önemli ikinci turistik destinasyonu. Dış pazarların yanı sıra iç pazardan da hak ettiği yeri alması lazım. Emekliler ciddi bir sayıyı oluşturuyor, zamanları da müsait. Bölgemiz de özellikle emeklilere hitap edecek özelliklerle dolu. Hem yeşil, hem havası temiz, hem sakin, hem de organik gıdalarıyla gerçekten temayüz etmiş bir bölge. Uygun fiyatlarla bölgemizde özellikle kendilerini dinleyecekleri sakin sezonda kış dahil bölgemize gelebilecekler. Bu anlamda yeni bir soluk, yeni bir hareket olacak. İnşallah bu artarak devam eder. Birçok emeklimiz bölgemizi görme yoluna kavuşur, bu güzel hareketten de nasibini alır”

-Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik “Amacımız Ortaca’yı, Dalyan’ımızı tanıtmak ve bölgemizin kış turizmini canlandırmak. Bu anlamda da Emekliler Derneği, Anadolu Jet ve Orjinar Travel bir protokol imzaladı. Emeklilerimizin ekonomisine uygun turlar düzenleyerek Dalyan’da kış turizmini canlandırmak, bu doğal güzelliklerimizi, tarihi güzelliklerimizi, denizimizi, dağlarımızı, ovalarımızı gezdirmek ve tanıtmak istiyoruz. Emekliler Derneği Genel Başkanımız buraya kadar geldiler. Anadolu Jet’in Ankara sorumlusu arkadaşımız, Keçiören belediyesinden sorumlu arkadaşlarımız geldiler bize destek verdiler. Bu çabamıza katkı koydukları için ben onlara çok teşekkür ediyorum. Umarım dilediğimiz gibi olacaktır her şey. Türkiye’deki bütün emeklileri Dalyan’ımızda, Ortaca’mızdabölgemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız”

Turizmciler, sezonun yoğun olmadığı ancak havaların uygun olduğu Kasım, Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında ülke genelindeki emekliye bölgede uygun fiyata tatil yaptırmayı hedefliyor. Türkiye Emekliler Derneği için hazırlanan tatil paketlerinde her şey dahil ve tam pansiyon sistem uygulanacak. Gezi turları ve çeşitli etkinlikler de pakete dahil olacak.

Gürcan Kundakçı

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.