“Emanet botla Türkiye şampiyonası”

0
644

“Emanet botla Türkiye şampiyonası”

(ÖZEL HABER)

Dalaman Sarsala Gençlik ve Spor Kulübü Rafting takımı, ilk kez katıldığı Rafting Türkiye Şampiyonalarında, başka kulüplerden emanet aldıkları botla şampiyon oldu.

 

 

Dalaman Sarsala Gençlik ve Spor Kulübü Rafting takımı sözcüsü Cenk Sönmez, rafting takımının yeni kurulduğunu ve birçok malzemelerinin eksik olduğunu söyledi.

 

 

Türkiye’nin en iyi rafting parkuru olan Dalaman çayında turizm amaçlı rafting yapıldığını ve son dönemlerde sportif amaçlı şampiyona düzenlendiğini ifade eden Cenk Sönmez, “bizler de gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak amacıyla sportif faaliyetlere yönlendirdik. Kısa sürede rafting sporuna olan ilginin arttığını gördük. Gençlerimizin duyarlılığı bizleri mutlu etti” dedi.

 

-İlk şampiyonada birincilik

 

Dalaman Sarsala Gençlik ve Spor Kulübü’nün 3-4 aylık bir geçmişinin bulunduğunu dile getiren Cenk Sönmez, “Rafting sporcularımız önce Dalaman Belediyesi bünyesinde bazı şampiyonalara katılmışlardı. Daha sonra Dalaman Sarsala Gençlik ve Spor Kulübü’nün kurulmasıyla bizimle birlikte çalışmalara başladılar. Bu sırada Van ve Kahramanmaraş’ta Türkiye Rafting Şampiyonası yapılacağını öğrendik. Sporcularımız bu şampiyonalara katılmak istediklerini söylediler. Van’ın Çatak ilçesinde yapılan R4 3. Ayak Rafting Türkiye Şampiyonası’nda erkekler ve kadınlarda birincilik, Kahramanmaraş’ta yapılan R4 4. Ayak Rafting Türkiye Şampiyonası’nda da açık yaş kadınlarda ikincilik elde ettik” diye konuştu.

 

-“Emanet botla Türkiye şampiyonası”

 

 

Gençlerin heveslerini kırmamak için Dalaman Sarsala Gençlik ve Spor Kulübü yönetimi olarak Şampiyonaya katılma kararı aldıklarını anlatan Cenk Sönmez, “Ancak yeni olan kulübümüzün malzeme eksikliği bulunmaktaydı. Çatak Belediyesi rafting takımının emaneten verdiği botu kullandık ve şampiyon olduk. Hemen arkasından Kahramanmaraş’ta yapılan R4 4. Ayak Rafting Türkiye Şampiyonası’nda da Elazığ Palu Rafting takımının ödünç verdiği botla yarıştık ve burada da ikincilik elde ettik. Burada şunu gördük, imkan verildiğinde gençlerimizin başaramayacağı bir şey yok. Yaşadığımız imkansızlıkları ilettiğimiz İstanbul Mega Hafiza Koleji yetkililerinin girişimleriyle düzenlenen kermes neticesi elde edilen gelir ve Dalaman ile İstanbul’dan destekçilerimizin katkılarıyla iki bot edindik. Önümüzdeki yarışlar için mevcut sporcularımızı daha da iyi hazırlamak ve sporcu sayımızı, branşlarımızı geliştirme hedefleriyle çalışmalarımıza yılmadan devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

 

Bütün imkansızlıklara rağmen sporcuların azimle çalışmalara katıldığını kaydeden Sönmez, sporculara destek beklediklerini de sözlerine ekledi.

ÖMER KUNDAKÇI (DALAMAN)

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.