El ele verince oldu…

0
546

El ele verince oldu…

Gölhisar Belediyesinin talebi, Ortaca Belediyesi, Dalaman belediyesi ve Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) arasında yapılan işbirliği ile, Gölhisar’da 200 sokak hayvanının kısırlaştırılması, aşılanması ve tedavisi çalışmaları devam ediyor.

HAYDOS ekibi, burada yaptığı çalışmaların yanı sıra Gölhisar cadde ve sokaklarında vatandaşların sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olması için çalışmalar yürütüyor.

Ortaca Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) Başkanı Türkan Dağdelen, Gölhisar’da gerçekleştirilen çalışmaların ilk etabında sona gelindiğini söyledi.

-Başkan Canural’dan tam destek

Hayvan Dostları Derneği (HAYDOS) tarafından Ortaca ve Dalaman’da sokak hayvanları için sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı, Dalaman Belediyesi ile Ortaca Belediyesi’nin desteklediği projeye Gölhisar belediyesi de destek verdi.

Kamuoyunda farkındalık yaratmak için büyük uğraşlar verdiğini anlatan Türkan Dağdelen, “Dalaman Belediye başkanımız Muhammet Şaşmaz, Ortaca Belediye başkanımız Hasan Karaçelik ve duyarlı vatandaşlarımızın da desteğiyle birçok yere suluk koyduk. Projeyi Gölhisar Belediye başkanı Ramazan Canural’a sunduk. ABaşkan Canural da aynı duyarlılığı gösterdi. Gölhisar cadde ve sokaklarını,‘Sokakta Yaşayan sessiz dostlarımız için, kapınızın önüne bir kap su ve mama koymayı unutmayınız’,  ‘Sokaklar, Parklar ve Kaldırımlar sahipsiz hayvanların yaşam alanlarıdır. Onları korumak, sahip çıkmak ve merhamet etmek “bir insanlık görevidir”’ yazılı afişlerle vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya çağırdık, karşılığını bulduk. Belediyenin ve vatandaşlarımızın da desteğiyle uygun yerlere otomatik suluklar yerleştireceğiz” dedi.

-Siz de birşeyler yapabilirsiniz

Yaptıkları çalışmaları destek olmadan başarmalarının imkansız olduğunu dile getiren Dağdelen, sokak hayvanları ya da barınakta yaşayan kedi ve köpekler için herkesin birşeyler yapabileceğini ve yardım etmek isteyenlerin kendilerine ulaşmalarını istedi.

“Sevgili hayvan dostları, unutmayınız, sizlerin desteği olmadan bizim buralara gelmemiz imkansız. Benimde çorbada tuzum olsun diyorsanız;

Adı: Denizbank

Hesap Adı: Ortaca Hayvan Dostlari Dernegi

IBAN: TR28 0013 4000 0030 5149 5000 01

Mama bağışlarınız için;https://www.temizmama.com/yavru-kopek-mamalari

Kargo adresmiz; Haydos bakımevi,Atakent mahallesi,Dalaman/Muğla.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.