“Eğitime 5 milyon lira bütçe aldık”

0
342

CHP Dalaman Belediye Başkan adayı Muhammet Şaşmaz:

“Eğitime 5 milyon lira bütçe aldık”

CHP Dalaman Belediye Başkan adayı Muhammet Şaşmaz, Dalaman Anadolu Lisesi ile TİGEM sınırları arasında yapımı devam etmekte olan 475 metre uzunluğunda ihata duvarı çalışmalarını inceledi. Ziyaretlere CHP Dalaman İlçe Başkanı Erdoğan Karakuş ve yönetim üyeleri de katıldı.

Şaşmaz “2013 yılında Devlet bütçesinden ve Özel İdare bütçesinden ortaklaşa olarak yaklaşık 5 milyon lira Dalaman’a Milli Eğitim bazında hizmet aldık” dedi.

-Eğitime 5 milyon lira bütçe aldık

2013 yılı bütçesini yaparken sadece Anadolu lisesi için bir bütçe koymadıklarını ifade eden Şaşmaz “Çiftlik Okulunun kenar çevirmesi, istimlak duvarı ve çok amaçlı salon veya laboratuvar olarak kullanılmak üzere bina bütçesi koymuştuk. Aynı zamanda Atakent’te Atatürk ilköğretim okulunun 4 yıllık Yüksek okula verilmesine karşılık buradaki öğrencilerimiz için Atakent’e 16 derslik okul ihale aşamasındadır. 8 derslik okul da Gürleyik köyünde yapımı devam etmektedir. Bunlar 2013 yılında yapılan işlerdir. Cumhuriyet ilköğretim okulu bahçesine 1500 m2 basketbol sahası yaptırdık. Yaklaşık 25 bin tl’lik bir iştir, Şerefler köyünde de depo ve kenar çevirmesi elektrik tesisatı, orta betonlarının hepsi tadilat olarak yapılmıştır. 2013 yılında Devlet bütçesinden ve Özel İdare bütçesinden ortaklaşa olarak yaklaşık 5 milyon lira Dalaman’a Milli Eğitim bazında hizmet aldık. Bu çalışmaların hepsi mücadelelerimiz ve çabalarımız ile olmuştur”

-Çalışmalar bitirilmek üzere

Dalaman Anadolu Lisesindeki ihata duvarı yapım çalışmalarını da inceleyen CHP Dalaman Belediye Başkan Adayı Muhammet Şaşmaz yaptığı açıklamada; 2013 yılı bütçesini yaparken Dalaman Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Akça’nın bizden talebi doğrultusunda okul için bütçeye 25 bin lira ödenek koyduklarını söyledi.

Şaşmaz, “Okulumuzun kenar çevirme duvarı ve tel örgü yapılması için, 2013 içerisinde verdiğimiz mücadele ve girişimler doğrultusunda  tel örgünün yapılma  noktasında yeterli derecede paranın havuz içerisine aktarılarak Milli Eğitim’in cari harcamalar hesabına aktarıldı. Tahminen 95 bin lira civarında okulumuzun kenar çevirme duvar ve tel örgü işi devam etmektedir. Bu çalışma okulumuz ve Dalaman için güzel bir çalışma olduğunu düşünüyorum bu çalışmaların içerisinde olmamızdan ve katkılarımızdan dolayı gurur duyuyoruz”

-Destek verenlere teşekkür ediyorum

Çalışmalarda her kurumun büyük payı olduğuna işaret eden Şaşmaz “Bu çalışmaların içerisinde Valiliğimiz, Kaymakamlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Özel İdare sekreterliğimiz vardır, her hizmetin içerisinde devletin birimleri, kademeleri muhakkak vardır. Var olmanın Dalaman’a hizmet olması eşit bir şekilde ortaklaşa bir hizmet yapmış olmanın payı vardır, yapılan çalışmalarda katkısı olan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum”

Güngör ÇOBAN

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.