Eğitimde fırsat eşitliği

0
489
Eğitimde fırsat eşitliği

Eğitimde fırsat eşitliği

Dalaman’da FATİH projesi kapsamında 230 öğrenci ve 70 öğretmene toplam 300 tablet bilgisayar dağıtıldı.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlama amacıyla başlatılan FATİH (Fırsatları Artırma Teknolojiyi İyileştirme Hareketi) Projesi kapsamında Dalaman Anadolu Lisesi’nde 102 öğrenci ve 34 öğretmene toplam 136 tablet bilgisayar, düzenlenen törenle dağıtıldı. Dalaman Öztaş Anadolu Lisesi’nde 128 öğrenci ve 36 öğretmene toplam 164 tablet bilgisayar geçtiğimiz günlerde dağıtılmıştı.

Kaymakam Yılmaz Şimşek törende yaptığı konuşmada; “Bilgisayarlar, bize sundukları imkanlarla bilgi toplumunun inşasında çok büyük rol oynuyor. Dağıtılan bu tabletlerle öğrencilerimiz çok nitelikli bilgilere kolayca erişebilecekler. Çağımız çok hızlı değişiyor. Onun için sizlerin teknolojiyi, değişimi yakalamanız ve dünyayı iyi izlemeniz gerekiyor. Yapılan bu hizmetlerin İlçemize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize hayırlar ve başarılar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Törene katılan davetliler FATİH projesi kapsamında sınıflara yerleştirilen akıllı tahtaların kullanımı hakkında bilgi aldılar. 9. Sınıf öğrencilerin tabletleri, Kaymakam Şimşek, kurum amirleri ve okul müdürleri tarafından verildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.