Eğitim yuvasında, Ağaçlar yerine anaokulu…

0
1053

Dalaman Adile İhsan Mermerci lisesi bahçesinde bulunan ağaçların , Anaokulu yapımı gerekçesiyle kesilmesine mahalle sakinleri ve öğretmenler tepki gösterdi.

Edinilen bilgilere göre, Dalaman Adile İhsan Mermerci Lisesi bahçesine Uygulamalı anaokulu yapılacağı ve bu nedenle orada bulunan yaklaşık 25 ağacın kesilmesini gerekçe gösteren bir proje hazırlandı. Kesim işi sabah saatlerinde başladı. Gelen tepkiler nedeniyle kesime ara verildi. Yaklaşık 10 ağaç kesildi.. Ağaçların kesilmesine okuldaki öğrenciler üzüntüyle izledi.

Tepkiler geldi

Sabah saatlerinde traktör ve kesim motorlarıyla okul bahçesindeki ağaçların kesimlerine başlayan işçiler bir süre kesime devam etti. Ağaçların kesildiğini fark eden mahalle sakinleri ve okul öğretmenleri işçilerin yanına giderek tepki göstermeye başladı.

Bir ağacın yetişmesinin kolay olmadığını belirten vatandaşlar “Bu ağaçlar 90-100 yıllık . Bu ağaçlar ne zorluklarla bu hale geldi. Nasıl olurda bir beton yığını için bu ağaçlar kesilebiliniyor. Neden bunu başta kimse hesap edemiyor burada boş ve büyük bir alan varken neden ağaçların olduğu yer tercih ediliyor.. Okulumuzun etrafında bulunan ağaçların kesilmesine karşıyız. Yazıktır günahtır bir ağacı kesmesi kolaydır ama yetiştirmesi zordur. Bu ağaçları kesmeden 10 metre kaydırarak okul projesini yapmak zor değildir diyerek tepki gösterdiler.

Kesime ara verildi

İnşaatı yapacak olan firma yetkilileri ile konuşan vatandaşlar kesimi durdurdu. Tepkileri dinleyen firma yetkilileri konuyu üst makamlara ileteceğini ve ona göre yapılabilecek bir şey olup olmadığını tekrar gözden geçireceklerini söyledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.