0
575

Eğitim ve öğretim tedbirleri masaya yatırıldı

Dalaman’da, 2017-2018 Eğitim Öğretim yılını huzur ve güven içinde geçirebilmesi için başta hassas olduğu belirlenen okullar olmak üzere, okullarda güvenliğin azami ölçüye çıkarılması, okul güvenlik kameralarının tamamlanması ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle mücadele, çocukların güvenli bir şekilde servislere taşınması konuları ele alındı.

Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, çocuklara sunulan eğitimden en iyi şekilde yararlanılmasını istediklerini söyledi.

Bu konuda çalışmaları arttırarak devam ettireceklerini ifade eden Kaymakam Ali Güldoğan, “Alınacak olan bu tedbirleri biz sizlerle birlikte tamamlayacağız. Yapacağımız çalışmalarla çocuklarımıza yeni eğitim öğretim yılında çok güzel bir eğitim ortamını hep birlikte inşa edeceğiz” dedi.

Toplantıda söz alan okul aile birliği temsilcileri ile öğrenci velilerinin istek, talep ve önerilerini dinleyen Kaymakam Güldoğan, sorunların çözümü konusunda ilgili kurumlara talimat verdi.

Cumhuriyet İlk/Ortaokulu toplantı salonunda Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan başkanlığında düzenlenen toplantıya Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, İlçe Jandarma Komutan vekili, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Sağlık Müdürü, Mahalle Muhtarları, Servis Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı, okul müdürleri, okul aile birliği temsilcileri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Melahat Kanbur

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.