Ege Yolcu Motosiklet Grubundan Efsaneleri Anma Gecesi

0
397
Ege Yolcu Motosiklet Grubundan  Efsaneleri Anma Gecesi

Ege Yolcu Motosiklet Grubundan

Efsaneleri Anma Gecesi

3-

 

Her yıl olduğu gibi bu yılda Ege Yolcu Dergisi, Anadolu Rock Müziği’nin öncüleri ve efsane isimleri Barış Manço, Cem Karaca ve Bahadır Akkuzu için,Ortaca’da bir kez daha ücretsiz olarak anma gecesi düzenledi.

1 Şubat 1999 yılında Barış Manço’yu,  8 Şubat 2004 tarihinde Cem Karaca’ yıve 6 Ağustos 2009 yılında Bahadır Akkuzu’yu kaybetmiştik. Muğla ilindeki ilçeler içinde sadeceOrtaca’da; efsane sanatçılar adına yıllardan beri sadece Ege Yolcu Dergisi tarafından anma günleri düzenleniyor.

Ege Yolcu Motosiklet Grubunun 2010 yılından bu güne dek düzenlediği etkinlik, Ortaca Okçular Köyü Başarı Kır Düğün Salonu’nda “Grup Dönence” eşliğinde yapıldı. Bas gitardaNurtekin Aran, solo gitarda Şükrü Aran, davulda Metin Gümüş, klavyede Ferhat Cam ve vokalde Mehmet Neşet Kabaklı’dan oluşan Grup Dönence sanatçıların birbirinden güzel şarkılarını seslendirdiler. Gecedeprojeksiyon sunumu eşliğindeCem Karaca, Barış Manço ve Bahadır Akkuzu’nun biyografileri anlatılıp, fotoğraflardan oluşan slayt sunumu yapıldı. Ege Yolcu Motosiklet Grubu Başkanı Nadir Şahin, Cem Karaca ve Barış Manço’nun bu ülkede bir Aşık Veysel, Neşet Ertaş kadar önemli olduğunu vurgulayıp, yaptıkları müzikleri ve yazdıkları şarkı sözleriyle eserlerinin yıllar boyu süreceğini ifade etti. Gecede çok sayıda Cem Karaca ve Barış Manço sevenleri bir araya geldi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.